Мобілізація в Україні: The Economist про те, чому ЗСУ важко знайти хороших новобранців
The Economist написав про мобілізацію в Україні, про позитивний і негативний досвід набору нових солдатів з-поміж цивільних.
У статті "Українській армії важко знайти хороших новобранців" йдеться про успішну кампанію набору рекрутів в окремі підрозділи, цей досвід має 3-тя десантно-штурмова бригада, а також у статті йдеться про негативні ситуації, наприклад набір у солдати людей після 40 років, перевід непідготовлених бійців у штурмові підрозділи.
"Нові новобранці походили з різних професій, але їх об’єднувало одне: після елементарної підготовки в Західній Європі жоден із них не очікував, що потрапить до штурмового підрозділу в найгарячішу ділянку українського фронту. Дехто записався добровільно, розраховуючи, що їм дадуть місця у підрозділах, які відповідатимуть їх профілю: операторами безпілотників чи артилеристами. Інші були вирвані з їхніх сіл без попередження. Один старший новобранець навіть не мав можливості взяти свої вставні зуби. Після менш ніж тижня в окопах на Донбасі, на сході України, з 20 людей взводу залишилося шість. Троє загинули в бою, троє отримали важкі поранення", - пише The Economist.
Видання зазначає, що це одна з найгірших історій набору в ЗСУ, "але вона далеко не поодинока".
"Україна відчайдушно прагне захистити свої лінії фронту від нових атак росії. Жодна армія не дає новобранцям гарантій щодо того, куди вони будуть направлені, не кажучи вже про військовий час, а десантно-штурмові бригади є одними з наднебезпечних підрозділів", - наголошує видання.
У статті йдеться про мобілізаційні рейди працівників ТЦК у спортивні зали і торгові центри.
"Мало хто з тих, хто так мобілізувався, виходить хорошим солдатом. "Ми бачимо людей віком від 45 до 47 років", — скаржиться один старший офіцер. "Вони задихаються, коли досягають лінії фронту", - цитує його The Economist.
Розуміючи проблему, у вересні Міністерство оборони України почало роботу над новою мобілізаційною стратегією. Речник міністерства Ілларіон Павлюк каже, що частково проблема полягає в успіхах армії: багато громадян уже не сприймають війну в екзистенційному ключі, як це було відразу після вторгнення росії в лютому 2022 року. "Дехто помилково вважає, що є хтось інший, хто може виконати роботу за них", — каже він.
Реформи мають на меті дати тим, хто коливається, більше вибору: новобранці можуть більш-менш підписатися на певну посаду. Новий цифровий реєстр покращить розуміння міністерством кадрових ресурсів України. Буде більш чітка система відпочинку та чергувань, а також можливість демобілізуватися після певного терміну служби, а не служити безстроково, як зараз.
3-тя десантно-штурмова бригада, створена за дев’ять місяців війни як підрозділ українських спецназів, має позитивний досвід набору нових бійців.
Видання зазначає, що роль грає не лише реклама у містах. Не менш важлива репутація бригади за грамотне командування, хороше оснащення та низький рівень втрат. Новобранці зазвичай проходять навчання протягом трьох місяців, на відміну від стандартного місяця.
Прес-секретар бригади Христина Бондаренко каже, що добровольців не бракує. За її словами, до початку наступного року ця бригада стане найбільшою в Україні, розміром приблизно з дивізію НАТО. Більшість її новобранців молодше 25 років, і бригада відхиляє 150 заяв на місяць від неповнолітніх. "Ніхто не каже, що мільйони людей чекають на бої в Авдіївці", — каже вона. "Але є люди, з якими можна працювати".
The Economist пише, що росія теж стикається із труднощами під час набору нових солдатів, але попри все, в неї набагато більшій мобілізаційний потенціал, ніж в України.
"Протягом усієї війни Володимир Зеленський протистояв максималістським закликам своїх військових, на превеликий їхній жаль. Його старші генерали, наприклад, наполягали на зниженні мобілізаційного віку. Цей вік наразі становить 27 років. Інші запропонували більш суворе виконання законів про мобілізацію. Президент відштовхувався частково з політичних міркувань: він не хоче без потреби дратувати населення. Але паном Зеленським керують і більш благородні турботи", - йдеться у статті.
"Зеленський хоче зробити правильні речі з боку українців", — сказало The Economist високопоставлене джерело в уряді. "Він не хоче бути диктатором".
Нагадаємо, Український уряд планує змінити практику призову в армію, намагаючись зберегти боєздатність після майже двох років повномасштабної війни з росією. Зміни включатимуть використання комерційних рекрутингових компаній для проведення більш цілеспрямованого призову та запевнення призовників у тому, що вони виконуватимуть ролі, які відповідають їхнім навичкам, а не просто відправлятимуть на фронт.
Крім того, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки обговорює варіанти строків військової служби для отримання можливості демобілізації: 24 або 36 місяців. Остаточне рішення ще не ухвалене.
- 657 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Буткевич розповів, як отримав від окупантів статтю за нібито обстріл будинку у Сіверськодонецьку
- 17:00 У неділю у деяких регіонах буде сніг
- 17:00 Окупований Луганськ завалений сміттям, у комунальників дефіцит кадрів та техніки, - “Жовта стрічка”
- 16:00 У ЗМІ звернули увагу на відеозвернення путіна, де він сказав про удару по Дніпру
- 15:45 “Вибору не лишається”: черги до лікарів у Сіверськодонецьку займають з ночі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11164
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5326
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 3993
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1064