Повістки у ресторанах і спортклубах: У ЗСУ повідомили, коли ТЦК припинять цю практику
Представники ТЦК та СП не роздаватимуть повістки у ресторанах і спортклубах, коли запрацює синхронізація реєстру військовозобов'язаних "Оберіг" з іншими реєстрами.
Про це заявив речник командування Сухопутних військ Володимир Фітьо, повідомляє "РБК-Україна".
Він наголосив, що повістки військовозобов'язаним мають право вручати представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), керівники підприємств усіх форм власності, представники ЖЕКів та ОСББ, а також селищні голови, старости і представники територіальних громад.
"Якби представників ТЦК зафіксували у відділенні лікарні травматології і якби вони там роздавали повістки – це було б дивно. А спортзал – це громадське місце. Тобто законом чітко встановлено, що здійснення заходів оповіщення можливо там, де не заборонено. В цьому випадку це є заклад, який надає громадські послуги, так само як і заклади харчування. І якщо їхні власники не заперечують, то представники ТЦК можуть провести там заходи з оповіщення громадян, які можуть підпадати під мобілізацію", - сказав Фітьо.
Він нагадав, що електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" вже працює, але він ще не синхронізований з іншими державними реєстрами.
"Коли відповідний законопроект буде прийнято, то в більшості випадків потреба в заходах оповіщення просто відпаде, тому що будуть синхронізовані різні існуючі бази даних. І ми будемо бачити, наприклад, що громадянин був зареєстрований в Києві, але зараз він працює у Львові, тому що податок з його зарплати – ПДФО – сплачується у Личаківський район міста Львова. Відповідно, тоді буде просто звернення до власника його підприємства, будь-якої форми власності, про те, що даному громадянину необхідно з'явитися у Личаківський ТЦК міста Львова. І керівник підприємства буде зобов'язаний особисто доставити даного військовозобов'язаного до ТЦК та СП", - розповів Фітьо.
Він зазначив, що зараз електронна база, яка працює в ТЦК, лише дає змогу здійснювати заходи оповіщення громадян в будь-якій точці країни.
"Тобто громадянин, наприклад, з Луганська чи з Сум може отримати повістку в Одесі. Зараз ці дані, які були в паперовому вигляді, перенесені в електронний. І це дає можливість побачити особову справу, наприклад, в іншому ТЦК іншого регіону. Поки що синхронізації даних з іншими державними реєстрами немає. Як тільки це запрацює – усі питання з відвідуванням спортклубів, ресторанів, здійсненням оповіщення на блокпостах відразу, автоматично відпадуть", - сказав Фітьо.
Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що "мобілізацію треба повернути ті рамки, які працювали раніше".
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки обговорює варіанти строків військової служби для отримання можливості демобілізації. Це можуть бути 36 місяців служби або 24 місяці, але остаточне рішення поки не ухвалили.
- 567 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:30 У четвер в Україну прийде потепління, але в одній частині країни буде до -10
- 17:00 Школярка з Луганщини отримала урядову стипендію
- 16:59 ОАЕ допомогли Україні повернути з полону рф 25 важкохворих і поранених воїнів (ФОТО)
- 16:00 Викрили експрацівниць служби судової охорони та митниці Луганщини, які пішли на співпрацю з ворогом
- 15:45 Польща планує вивести з "глухого кута" процес вступу України в ЄС, — Туск.
Найпопулярніші новини за тиждень:
- В окупованому Сіверськодонецьку люди на Різдво стояли у чергах за борщем у пакетах (ВІДЕО) 13.01.2025 переглядів: 1537
- Померла директорка сіверськодонецької 18-ї гімназії 12.01.2025 переглядів: 1264
- У Дрогобичі поховали захисника з Луганщини 09.01.2025 переглядів: 1228
- Юлія Іоффе позбавили звання “Почесний громадянин міста Сєвєродонецька” 10.01.2025 переглядів: 1165