В СБУ назвали кількість повідомлених підозр організаторам «референдуму» на Луганщині

В СБУ назвали кількість повідомлених підозр організаторам «референдуму» на Луганщині

У 2023 році співробітники СБУ задокументували злочинну діяльність та повідомили про підозру 69 організаторам псевдореферендуму на Луганщині. Зокрема, зібрали доказову базу щодо близько 30 «депутатів» «народного совета лнр».

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

Стосовно значної кількості фігурантів досудове розслідування завершили, матеріали скеровані до суду.

Так, перед законом відповідатимуть директорка луганської школи №5 Ірина Андрух та колишній підприємець Денис Колесников, які з 2018 року є членами «парламенту лнр». У зв’язку з антидержавною діяльністю цих осіб, Україна та її міжнародні партнери щодо них застосували санкції.

Правоохоронці довели, що 20 вересня 2022 року на позачерговому засіданні «народного совета» вони проголосували за «закон о референдуме лнр по вопросу о вхождении в состав рф на правах субъекта рф». Вони також звернулися до самопроголошеного голови «лнр» пасічника для підписання цього «документа». На підставі «закону про референдум» загарбники провели «голосування» на захопленій території Луганської області.

Під час підготовки «плебісциту» обидва фігуранти вели активну пропагандистську діяльність, закликаючи мешканців окупованої території віддати свої голоси за приєднання до рф.

Також фігурантами досудових розслідувань за підозрою в злочинах проти національної безпеки стали мешканці Луганська, Металіста, Старобільського та Сватівського районів, які добровільно взяли участь в організації псевдо референдуму у якості голів та членів виборчих комісій.

Серед них «активістка» проросійської псевдогромадської організації, а також призначені окупантами керівники шкіл у Луганську та Риб’янцевому на Старобільщині, які впроваджували російські стандарти в навчальний процес, а потім долучились до організації антидержавного «референдуму».

Ще один фігурант – мешканець Макіївки, який за власною ініціативою проводив подворовий обхід мешканців села для поіменного голосування та агітував підтримати агресора.

Правопорушникам інкримінують колабораційну діяльність та умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України).

Обвинувальні матеріали щодо цих осіб перебувають на розгляді в суді.

Зловмисників оголосили у розшук.

Їм загрожує до 10 років позбавлення воля та конфіскація майна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що судитимуть шістьох організаторів псевдореферендуму на Луганщині, з них двоє -"депутати".