В Україні через мобілізацію чоловіків все більше жінок працюють у будівельній і добувній галузі

В Україні через мобілізацію чоловіків все більше жінок працюють у будівельній і добувній галузі

В Україні за час повномасштабної війни більше жінок почали обіймати посади у галузях, на які раніше працевлаштовувалися чоловіки.

Про це повідомили у Державній службі зайнятості на запит ЕП.

"У зв’язку із призовом чоловіків на військову службу виникають певні труднощі з укомплектуванням вакансій за професіями, на які традиційно більше працевлаштовувалися чоловіки (будівельники, електрогазозварники, слюсарі, електромонтери, водії тощо)", – повідомили у Службі зайнятості.

Так, у 2023 році 1,2 тисячі жінок через Службу зайнятості працевлаштувалися на будівництві, що становить 38% загальної чисельності усіх працевлаштованих у цій галузі. Для порівняння, у 2021 році цей показник становив 20%.

У добувній промисловості протягом минулого року знайшли роботу також 1,2 тисячі жінок, що становить 49% від усіх працевлаштованих. У 2021 році показник був на рівні 27%.

Загалом послугами Державної служби зайнятості протягом 2023 року скористалися 664 тисячі осіб, з яких 483 ти мали статус зареєстрованих безробітних. Переважна більше серед зареєстрованих безробітних – жінки (72% або 348 тисяч).

Усього у 2023 році нове робоче місце знайшли 240 тисяч людей, з них жінок – 158 тисяч (або 66%).

Нагадаємо, у листопаді The Economist опублікував велику статтю про жінок-шахтарок на Дніпропетровщині. Зокрема на гірничому комплексі під Тернівкою до армії призвали 600 чоловіків, приблизно десяту частину від загальної чисельності, каже директор Дмитро Забєлін.

За його словами, аби заповнити нестачу, до роботи долучилися близько 300 жінок.

У статті також йдеться, що в Україні жінки дедалі більше керують економікою України. З 36 тисяч малих і середніх компаній, зареєстрованих в Україні цього року, 51% керують жінки, більше жінок починає працювати в промисловості, будівництві та гірничодобувній промисловості.