Сирський каже, що ЗСУ зараз перебувають в "активній обороні", але ще можуть здивувати

Сирський каже, що ЗСУ зараз перебувають в "активній обороні", але ще можуть здивувати

Командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський підкреслив мінливі реалії на полі бою, які послабили надії на великий український прорив.

В інтерв'ю Reuters Сирський, перебуваючи у Харкові, сказав, що росія намагається перехопити ініціативу, оскільки її вторгнення наближається до другої річниці.

За словами Сирського, росіяни тиснуть на кількох напрямках уздовж східного фронту, щоб отримати повний контроль над промисловим Донбасом, попри значні втрати в людях і припасах.

росія також сподівається повернути втрачені території на півдні Херсонської та Запорізької областей, додав він.

Українські війська, зі свого боку, влаштовують менші контратаки в тому, що Сирський назвав "активною обороною": тримаючи противника напоготові, шукаючи можливості для удару, в той час, як він намагається відновити ініціативу.

Бойові дії з обох сторін мають менший масштаб, щоб зберегти боєприпаси та людей, додав він, припускаючи, що росія також навчилася реагувати та стримувати втрати.

"Наступи на рівні батальйону — велика рідкість", — сказав Сирський, додавши, що більш широке використання безпілотників змусило змінити тактику.

Оскільки артилерія та окопна війна не дали великих успіхів, Сирський погодився з головнокомандувачем України Валерієм Залужним, що технології, ймовірно, зіграють важливу роль, якщо Київ хоче виграти війну.

Електронна боротьба посилилася за останній рік, сказав Сирський, оскільки поширення безпілотників та іншої керованої зброї створило більше можливостей для створення перешкод.

Щоб отримати перевагу, українські сили потребують більшої кількості передового комплекту, який працює на кількох частотах одночасно. Але ще залишалися можливості просунутися, створивши те, що Сирський назвав "штучною перевагою", як це зробила Україна восени 2022 року.

"Незважаючи ні на що, будуть певні райони, які будуть сильно захищені, а інші — менш захищені", — сказав він.

Головне, додав Сирський, полягає в тому, щоб зосередити сили на найбільш вразливій точці в найкращий час, це принцип, який "не втратив своєї актуальності".

Нагадаємо, у грудні бригадний генерал Олександр Тарнавський повідомляв, що українські війська на передовій стикаються з нестачею артилерійських снарядів і скоротили деякі військові операції через нестачу іноземної допомоги.

Натомість у ЄС кажуть, що все ще можуть досягти своєї мети щодо виробництва 1 мільйона артилерійських снарядів до цієї весни, які потім зможуть відправити в Україну. Ця обіцянка була надана минулоріч, але на кінець року ЄС передав близько 30% снарядів від обіцяного числа.

Вже у жовтні офіційні особи НАТО та Великої Британії попередили, що запаси західних військових боєприпасів "досягли дна", і виробництво необхідно збільшити, щоб допомогти українським бійцям.