Командувач Повітряних сил назвав справжню мету рф в інформаційній атаці на тему Іл-76

Командувач Повітряних сил назвав справжню мету рф в інформаційній атаці на тему Іл-76

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук, коментуючи інформаційну атаку рф на тему Іл-67, який впав на Бєлгородщині, заявив, що мета росії – зменшити міжнародну підтримку.

Про це йдеться у заяві Олещука.

"Протягом дня 24 січня несамовита російська пропаганда спрямовує фейковий потік інформації на зовнішню аудиторію – намагається дискредитувати Україну в очах світової спільноти. Мета очевидна – вони хочуть зменшити міжнародну підтримку нашої держави. Не вийде! Україна має право на захист і знищення засобів повітряного нападу агресора", - підкреслив він.

Олещук додав, що Повітряні сили "били, б’ють і битимуть ворога, де б він не був".

"Харків, Херсон, Дніпро, Запоріжжя та інші прифронтові регіони щодня і щоночі під обстрілами ворожих ракет, бомб та дронів", - нагадав він.

"Повітряні Сили роблять усе, щоб дістати ворога як у небі, так і на землі. Ви читаєте наші звіти. Чимало російських літаків разом з екіпажами уже ніколи не зможуть тероризувати наших людей. Вони знищені! У нас з’являється дедалі більше інструментів та можливостей, аби діставати ворога там, де він цього не чекає", - підкреслив Олещук.

Нагадаємо, 24 січня у Бєлгородській області впав і розбився військово-транспортний Іл-76. Міноборони рф стверджує, що на борту були 65 полонених військовослужбовців ЗСУ, які перевозилися в Бєлгородську область для обміну, 6 членів екіпажу літака і 3 супроводжуючих. Повідомляється, що усі вони загинули. росія звинуватила ЗСУ у збитті літака.

ГУР підтвердило, що на 24 січня дійсно готувався обмін полоненими, але "Україна не володіє достовірною та вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості".

Водночас в ГУР підкреслили, що зі свого боку Україна виконала всі домовленості для належної підготовки обміну: російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлене місце для обміну, де вони перебували у безпеці.

Крім того, в ГУР додали, що українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому.