Падіння Іл-76 в рф: Кремль зробив заяву щодо передачі тіл начебто загиблих українських полонених
У Кремлі заявили, що нічого не знають про прохання України передати тіла українських полонених які, як стверджує рф, загинули при падіння літака Іл-76.
Про це повідомляє РИА Новости.
"До адміністрації президента росії не надходило звернень від Києва з проханням про передачу тіл полонених, які загинули під час аварії Іл-76", - заявив прессекретар російського диктатора володимира Путіна Дмитро Пєсков.
Нагадаємо, про те, що таке звернення було, повідомляв 1 лютого речник ГУР Андрій Юсов. "Поки що російська сторона на це не йде", - заявив він. Юсов пояснив, що в Україні статус цих 65 воїнів, яких росіяни оголосили загиблими, не змінювався — вони досі вважаються військовополоненими.
Він також казав, що російська сторона могла використовувати українських військовополонених як живий щит для транспортування боєкомплектів і озброєння для ракетних комплексів.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна наполягає на міжнародному розслідуванні авіатрощі у Бєлгородській області.
Падіння літака Іл-76: що відомо
24 січня у Бєлгородській області впав і розбився військово-транспортний Іл-76. Міноборони рф стверджує, що на борту були 65 полонених військовослужбовців ЗСУ, які перевозилися в Бєлгородську область для обміну, 6 членів екіпажу літака і 3 супроводжуючих. Повідомляється, що усі вони загинули. росія звинуватила ЗСУ у збитті літака.
Протягом дня росія розгорнула потужну інформаційну кампанію, робила вкиди нової неперевіреної інформації майже кожну годину. Російську версію активно цитували західні ЗМІ.
ГУР підтвердило, що на 24 січня дійсно готувався обмін полоненими, але "Україна не володіє достовірною та вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості".
Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук, коментуючи інформаційну атаку рф на тему Іл-67, який впав на Бєлгородщині, заявив, що мета росії – зменшити міжнародну підтримку.
- 591 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:00 Окупанти оприлюднили список осіб з поховання у Лісовій Дачі та розшукують їхніх родичів
- 16:00 У Раді створили ТСК для розслідування махінацій з житлом для військових та ВПО
- 15:00 «Кожен день стає випробуванням»: як виживають без світла в окупованих Новодружеську та Привіллі
- 14:00 У Рубіжанській МВА новий начальник
- 13:00 Як працює клуб приємного спілкування для ВПО в Івано-Франківську
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 823
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 683
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 647
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 590


Окупанти оприлюднили список осіб з поховання у Лісовій Дачі та розшукують їхніх родичів
У Рубіжанській МВА новий начальник
Студентка з Луганщини власноруч збирає безпілотники для українських військових