Сирський пояснив, чому деяким бригадам не вдається "тримати позиції"
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський анонсував кадрові зміни в українській армії "серед командирів бригад, дії яких несуть загрозу життю та здоровʼю підлеглих".
Про це повідомив у себе в соціальних мережах.
Він також зазначив, що продовжує працювати на Східному фронті.
"Протягом трьох днів цілком стало зрозуміло чому у разі однакових показників укомплектування особовим складом, озброєнням та військовою технікою одним бригадам вдається стримувати ворожі атаки та тримати позиції, а іншим - ні. Насамперед це залежить від командира бригади, рівня його підготовки, досвіду, спроможності приймати адекватні та виважені рішення і розуміння всієї повноти відповідальності за виконання поставлених завдань та за життя і здоров'я своїх підлеглих", - пояснив він.
Також Сирський наголосив, що велике значення відіграє рівень підготовки та злагодженості штабу бригади, через який командир здійснює свої повноваження.
"Тому, в окремі бригади, де є проблеми з підготовкою штабу, мною відправлені групи фахівців для передачі досвіду та надання допомоги", - написав головнокомандувач ЗСУ.
Він заявив, що за результатами заслуховування командирів бригад та їхніх заступників були прийняті всі необхідні рішення з забезпечення резервами, боєприпасами, БПЛА та іншим обладнанням.
"В окремих випадках, коли командир не володіє обставкою, а дії та команди напряму створюють загрозу життю та здоров'ю підлеглих, я змушений приймати кадрові рішення", - заявив Олександр Сирський.
Він також відзначив дії військовослужбовців 54 омбр, які влучним артилерійським вогнем у поєднанні з грамотним мінуванням знищили дві колони бронетехніки противника, стійкість та мужність бійців 25 опдбр та 47 омбр в боях за Орлівку та Бердичі, рішучість і сміливість воїнів 79 одшбр під час відбиття ворожих атак в районі Новомихайлівки.
"Відзначаю як позитив заміну однієї бригади на передньому краї після двох років безперервних боїв та переміщення в тил для відновлення боєздатності", - додав Сирський.
Він підкреслив, що ситуація на фронті наразі залишається складною, але контрольованою.
Нагадаємо, що Олександр Сирський і Рустем Умєров здійснили поїздку до військових частин, які тримають оборону на Авдіївському та Куп’янському напрямках.
- 449 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Окупанти передали до суду справу проти ще одного «айдарівця»
- 18:26 Під час ворожої атаки на Київ постраждав корпус релокованого СНУ ім. Даля
- 17:00 Через негоду та відключення світла лисичанський ЦНАП змінив режим роботи
- 16:00 Керівництво луганського пенсійного фонду консультуватиме телефонами – як звернутися
- 15:00 На утримання сіверськодонецьких КП витратили понад 15 млн грн
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «Лісова дача»: для чого Сіверськодонецька МВА придбала комплекс на Закарпатті 08.01.2026 переглядів: 997
- Загинув військовий з Луганщини Ігор Орлов: його поховають у Львові 06.01.2026 переглядів: 723
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 06.01.2026 переглядів: 423
- «До дому залишалось 16 кілометрів»: історія сіверськодончанина від фронту до керівництва коледжем на Одещині 09.01.2026 переглядів: 413


На утримання сіверськодонецьких КП витратили понад 15 млн грн
Сіверськодонецька громада – учасниця відбору до проєкту будівництва соцжитла, – Мінрозвитку
У Лісовій дачі - одне з найбільших поховань: що окупанти розповідають про вилучення тіл на Луганщині