У медзакладах у 5 осіб виявили ВІЛ, - ЛОВА
У 2023 році провели 2 641 обстеження на ВІЛ-інфекцію, у тому числі 2 168 – за допомогою швидких тестів, 443 – методами імуноферментного аналізу. Маркери ВІЛ виявили у п’яти осіб. Усіх поставили на облік для отримання антиретровірусного лікування за місцем проживання.
Про це повідомляє Луганська ОВА з посиланням на дані генерального директору Луганського обласного медичного центру соціально небезпечних інфекційних хвороб Романа Нужного.
Медзаклади області отримали 2 750 тестів на ВІЛ та засоби контрацепції від Центру громадського здоров’я та Фундації АнтиСНІД в Україні, препарати для лікування вірусного гепатиту – від МБФ «Альянс громадського здоров’я».
Одночасно з тестуванням на ВІЛ-інфекцію заклади охорони здоров’я Луганської області проводили обстеження на вірусні гепатити та сифіліс. Обстежили на вірус гепатиту «В» – 2 171 особу, вірус гепатиту «С» – 2 153, сифіліс – 595. Пролікували проти ВГС 59 осіб.
“Профілактику та діагностику туберкульозу серед дітей і учнівської молоді здійснюють 19 релокованих медичних закладів. Усі гуманітарні хаби для ВПО з Луганщини охоплені первинною медичною допомогою. У шелтерах працюють мобільні бригади. Медичну допомогу надають 165 лікарів: 93 лікаря загальної практики сімейної медицини, 40 терапевтів, 32 педіатри та 169 медичних сестер”, – сказано у повідомленні.
У ЛОВА також зазначили, що через війну проведення профілактичних заходів Центрами ПМСД у дитячому середовищі ускладнене тим, що навчання відбувається у дистанційному форматі. Тому перевага надається соціальній профілактиці цих хвороб.
Проте, дітям, які потенційно мають контакти з інфікованими особами, проводять вакцинацію й ревакцинацію вакциною БЦЖ, або специфічну імунопрофілактику та вакцинопрофілактику.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Луганська обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу вирішила провести обстеження мешканців деокупованих територій на туберкульоз та гепатит.
- 461 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На Полтавщині ремонтують гуртожиток, куди заселять до 450 ВПО
- 18:00 «Великодній кошик», «Мафія», заняття з логопедом та з цифрової грамотності. ВПО запрошують на заходи в Івано –...
- 17:30 В Україні у четвер прогнозують "квітневий сніг" і хуртовини
- 17:00 Йдуть два боєзіткнення на Лиманському напрямку. Триває атака біля Білогорівки, - Генштаб
- 16:57 росії вже не подобається тарифна війна Трампа після введення 104% мита проти Китаю
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти вимагають у містян надати доступ до їхніх квартир у Сіверськодонецьку. Якщо не буде власників, їх вскриють 04.04.2025 переглядів: 10284
- "Те, що зараз там відбувається, — дійсно ніби радянське минуле". Фотограф планує випустити зін зі світлинами про Старобільськ 06.04.2025 переглядів: 5310
- ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: деталі нової програми 07.04.2025 переглядів: 5167
- «Місто-примара, ким заселятимуть?» Люди висловилися про стан старих районів Сіверськодонецька 04.04.2025 переглядів: 3983