Велика Британія може передати Україні прототип лазерної зброї DragonFire
Велика Британія розглядає можливість передати Україні прототип лазерної зброї DragonFire, завдяки якій українські військові збивати російські дрони та ракети.
Про це заявив міністр оборони країни Грант Шаппс, повідомляє The Daily Telegraph.
Шаппс сказав, що Велика Британія планує додати DragonFire до свого арсеналу до 2027 року, але працює над тим, щоб надіслати прототипи в Україну раніше, навіть якщо зразки не будуть на 100 відсотків вдосконалені.
"Я абсолютно впевнений, що те, що ми тут маємо, є дуже особливим і має такий рівень, який інші країни навряд чи копіюватимуть, оскільки це надсучасне", — сказав він.
Шеппс вважає, що система достатньо потужна, щоб нейтралізувати навіть снаряди, що рухаються швидше, наприклад балістичні ракети.
Що може лазерна зброя DragonFire
Зброя працює за допомогою фокусування 37 каналів лазерних променів потужністю 1,5 кВт, розташованих у формі шестикутника, і поєднання їх із дзеркалами для злиття та посилення потужності. Це фізичне явище, відоме як конструктивна інтерференція.
Тім Кендалл, старший лазерний фізик DSTL, який допомагав створювати DragonFire, сказав, що це створює "ідеальний лазерний промінь", який можна випустити через телескопічну лінзу.
Зброя невидима і безшумна, оскільки довжина хвилі світла становить близько одного мікрона, що не видно людським оком і близьке до інфрачервоного спектру світла.
Випробування зброї, виготовленої з майже повністю спеціально розробленою системою наведення та готовими лазерними деталями, знищили безпілотники та спричинили вибухи мінометів менш ніж за п’ять секунд.
DragonFire працює зі швидкістю світла, але його радіус дії все ще засекречений. Він миттєво перетворює поверхню металу на плазму з температурою 3000C і може пропалити листовий метал, фюзеляж і зброю за лічені секунди.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Сполучене Королівство готове підтримувати Україну роками, зокрема у 2024, 2025 та 2026 роках.
- 375 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:00 150 тисяч жителів окупованої Луганщини без води. Окупанти взялися за розвиток туризму
- 08:40 30 спроб штурмів зробили окупанти на Лиманському напрямку
- 08:00 Головні новини на ранок, 7 липня: "Важливий тиждень" для України, три сотні атак рф на Дніпропетровщину,...
- 18:00 Військового з Луганщини нагородили відзнакою «За збережене життя» (ФОТО)
- 17:00 росіяни втретє за тиждень вдарили по ТЦК, цього разу – на Полтавщині (ФОТО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «ВПО, які вже інтегрувалися, не захочуть їхати в умовний Богуслав, де ми зводимо будинок», - Харченко 30.06.2025 переглядів: 10174
- При відбитті атак російських “шахедів” загинув український пілот F-16 29.06.2025 переглядів: 9632
- «Люди хочуть жити ближче до дому»: Кулеба про плани щодо муніципального житла для ВПО 05.07.2025 переглядів: 1827
- ЛОВА: росіяни залучили тисячі луганських дітей до пропаганди, у Луганську зупинили роботи на аварійному мості 29.06.2025 переглядів: 1787