Стрюк про окупантів у Сєвєродонецьку: “Продовжується фактично грабування евакуйованого населення”
У Сєвєродонецькій громаді залишається близько 15 тисяч місцевого населення, всі інші - заробітчани з росії та військові рф.
Про це в ефірі телемарафону розповів начальник Сєвєродонецької МВА Олександр Стрюк.
“За нашими підрахунками, саме сєвєродончан, жителів громади сєвєродонецької - близько 15 тисяч, може трохи більше. Це саме тих, хто залишився в окупації й не зміг за певних причин залишити місто. Щодо решти, то це приїжджі, це гастарбайтери з росії, які приїхали на швидкий і досить гарний заробіток. Це військові, яких квартирують у місті, оскільки воно є тиловим і таким невеликим логістичним центром для військ рф. Тому загалом по всій громаді, можливо, десь до 25 тисяч більш-менш стійкого населення”, - поінформував Стрюк.
Він наголосив, що росіяни у Сєвєродонецьку займаються пропагандою та “створенням візуальної картинки фейкового благополуччя”.
“Масштабно проводять ремонти вцілілих будинків жилих. Продовжується фактично грабування евакуйованого населення, примусовий відбір квартир, які залишилися без господарів. При цьому все це - під виглядом ремонтів вчергове мородериться, розтягується. Тобто фактично поводяться як господарі у місті, привласнюючи все, що бачать”, - сказав начальник МВА.
Щодо питання “націоналізації” житла, то, зауважив Стрюк, окупаційна влада робить це у Сєвєродонецьку на системній основі. Найменш постраждалі будинки вони ремонтують та, за його словами, заселяють їх тим персоналом, який привезли, щоб підтримувати свою владу на окупованій території.
“І, звісно, системно обходять те, що вціліло. Якщо бачать, що люди виїхали й знаходяться в евакуації, не знаходяться в місті, то вони знахабніли та навіть такий цинізм ситуації: вони навіть оголошення роблять, що хто має нібито права власності на ці житлові приміщення, мають з’явитися до окупаційної міської влади та підтвердити своє право на це житло. Це абсурд, звісно, але такі цинічні кроки здійснюються”, - розповів Стрюк.
Нагадаємо, окупанти https://sd.ua/news/23500https://sd.ua/news/23500квартири людей, які виїхали, рятуючись від війни, майже всюди на Луганщині. Така ситуація характерна й для Сєвєродонецька.
- 789 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У ПФУ пояснили, як пенсіонери ВПО можуть змінити банк для отримання виплат
- 18:00 У Сєвєродонецькій МВА відзвітували про бюджетні закупівлі для гуртків у Дніпрі
- 17:05 Весняне літо покидає Україну: з вихідних переважатиме прохолодна погода з дощами
- 17:00 Назвали середній розмір пенсії жителів Луганщини
- 16:11 У МЗС назвали три принципові позиції України щодо мирного плану
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Одна з заступниць керівника Сєвєродонецької МВА отримала понад 1,2 млн зарплати 21.04.2025 переглядів: 4908
- Луганські ВПО можуть заселитися у модульні містечка у Львові – куди звертатися 18.04.2025 переглядів: 3059
- ВПО можуть отримати гроші на оренду житла від УВКБ ООН – куди звертатися 20.04.2025 переглядів: 2213
- Луганським ВПО пропонують житло у Дніпрі та на Прикарпатті – куди звертатися 22.04.2025 переглядів: 2047