У Міноборони пояснили, чи буде працювати ТЦК за кордоном та вручати українцям повістки
Військовозобов'язані громадяни України зможуть оновити свої дані, перебуваючи за кордоном через електронний кабінет.
Про це речник Міноборони Дмитро Лазуткін розповів в ефірі "Радіо Свобода".
Проте запроваджувати роботу ТЦК за кордоном чи вручати повістки українська влада не планує.
Але українці, що знаходяться за межами України, матимуть можливість оновити свої військово-облікові дані.
Згідно зі слів Лазуткіна, для цього зовсім не потрібно їхати в Україну, хіба що людина хоче захищати незалежність держави та долучитися до війська.
Речник Міноборони пояснив, що українці за кордоном матимуть можливість оновити військово-облікові дані в консульських установах або через електронний кабінет.
Він розказав, що зараз робиться усе можливе, аби кабінет запрацював у червні.
Речник зазначив, що проєкт перебуває на етапі розробки, проте він практично щодня спілкується з людьми, які займаються розробкою.Але наразі є багато питань: технічні рішення, кібербезпека тощо.
"Процес йде, талановиті люди залучені до нього. Планується, що запрацює все червні, і можна буде завантажити туди інформацію про себе, буде підтягуватися туди інформація з державних реєстрів. Таким чином, сервіс стане більш зручним для більшої кількості громадян, які вже звикли жити з допомогою смартфона, ноутбука, планшета", - сказав Дмитро Лазуткін.
Він також додав, що проходження ВЛК в електронному кабінетові передбачено не буде, а основною метою електронного кабінету є оновлення даних:
- зміни місця проживання;
- зміну сімейного стану;
- бронювання;
- резервування тощо.
Нагадаємо, що деякі країни заявили про готовність допомогти Україні повернути чоловіків мобілізаційного віку.
- 535 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Стартував XII Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку: хто представив Луганщину
- 17:00 Футбольний фестиваль для дітей-ВПО з Луганщини провели в Ужгороді
- 15:00 «Діалог з бізнесом» про безбар'єрність: підприємців Луганщини запрошують до обговорення
- 13:00 У Генштабі повідомили про ураження складів окупантів на ТОТ Луганщини
- 11:00 ЛОВА: Окупанти у Луганську вчать дітей керувати БпЛА, у Рубіжному надіслали платіжки за неробочі ліфти
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4253
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1664
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 980
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 800


«Діалог з бізнесом» про безбар'єрність: підприємців Луганщини запрошують до обговорення
У Генштабі повідомили про ураження складів окупантів на ТОТ Луганщини
ЛОВА: Окупанти у Луганську вчать дітей керувати БпЛА, у Рубіжному надіслали платіжки за неробочі ліфти
