Хочуть змінити умови вступу у магістратуру для студентів із ТОТ

Хочуть змінити умови вступу у магістратуру для студентів із ТОТ

Розглядається можливість зміни умов вступу у магістратуру для студентів із ТОТ. Єдиний вступний іспит (ЄВІ) планують замінити на співбесіду з іноземної мови.

Про це заявив представник МОН під час засідання Координаційного штабу з питань деокупованих територій, яке відбулося під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Під час попередніх нарад обговорювали пропозицію проводити ЄВІ для студентів із тимчасово окупованих територій в обмеженому дистанційному форматі.

Однак, за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, провести ЄВІ в такому форматі для зазначеної категорії осіб немає змоги. Це пов’язано з тим, що організувати належну ідентифікацію учасників та гарантувати дотримання принципів академічної доброчесності при такому проведенні вступних випробувань – неможливо.

Тому наразі МОН розглядає можливість дозволити замінити складання ЄВІ на співбесіду з іноземної мови, яку проводитимуть заклади вищої освіти в дистанційному режимі. Тобто повернути ті норми, які діяли торік.

Це стосується громадян, які:

  • декларують, що перебувають на ТОТ і в поточному році завершують здобуття ступеня бакалавра;
  • планують вступати для здобуття вищої освіти ступеня магістра в тому самому закладі освіти на спеціальності, які не передбачають складання єдиного фахового вступного випробування.

«Маємо забезпечити справедливий і доступний вступ на магістратуру для студентів із тимчасово окупованих територій. Тому дякую всім, хто цьому сприяє», – зазначила Віцепрем’єрка.

Нагадаємо, USAID допомагає релокованому луганському вишу обладнати три сучасні лабораторії.