У парламенті Франції вимагають дозволити Україні бити по рф французською зброєю

У парламенті Франції вимагають дозволити Україні бити по рф французською зброєю

Голова комітету у закордонних справах Національної асамблеї Жан-Луї Бурланж вимагає від Франції змінити свою доктрину, як Вашингтон і Лондон, і більше не забороняти Києву завдавати ударів по росії.

Про це повідомляє Le Figaro.

Бурланж написав листа до французького керівництва, в якому закликав відмовитися від "стриманості та ухвалити рішення" за прикладом Великої Британії, яка дозволила українським військам бити її зброєю по росії.

"Час, здається, настав... Право на самооборону виключає право на удари по території агресора", - наголосив він, додавши, що зміна доктрини буде повністю законною, адже покладе край асиметрії між агресором та жертвою.

"Ця зміна в доктрині цілком законна, оскільки вона кладе край неприйнятній асиметрії між ситуацією атакованого та агресором", - додав він.

Водночас Бурланж наголосив, що ані Франція, ані інші західні партнери України не бажають вступати у війну з рф.

"Тому йдеться не про те, щоб вони втрутилися в театр воєнних дій, а про те, щоб зняти невиправдане табу", - написав він.

Нагадаємо, Держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що Україна сама приймає рішення, як їй вести війну. Так він відповів на питання щодо застосування американської зброї по території рф.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявляв, що Лондон не заперечує проти використання зброї всередині росії.