Рада ЄС передасть Україні надходження від активів центробанку рф: 90% піде на зброю

Рада ЄС передасть Україні надходження від активів центробанку рф: 90% піде на зброю

Рада Євросоюзу погодилася передати Україні надходження від оподаткованих надприбутків заморожених російських активів центробанку.

Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

"В рамках ЄС сьогодні ми вирішили перерахувати кошти від заморожених активів російського Центробанку на користь України. Лише цього року це може становити до 74 мільярдів крон. 90% виручених коштів піде на військову підтримку. росія повинна заплатити за збитки, завдані її загарбницькою війною", - написав він.

Постійне представництво Чехії в ЄС уточнило, що річний дохід становитиме близько 2,5-3 мільярдів євро.

"90% очікуваних надходжень буде спрямовано на військові потреби для підтримки оборони України. Меншу частку - 10% -  кошти на оновлення та реконструкцію України з бюджету Союзу", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Bloomberg писав, що адміністрація президента США Джо Байдена "в принципі" вітає законопроект, який дозволить їй конфіскувати близько $300 млрд із заморожених російських активів, щоб допомогти оплатити реконструкцію України.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель виступає із пропозицією використати 90% доходів від активів рф на військову допомогу Україні.