В Україні повнолітні отримають 908 грн на покупку книжок: Зеленський підписав закон

В Україні повнолітні отримають 908 грн на покупку книжок: Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який запускає механізм отримання у Дії сертифікатів на книжки.

Про це повідомляє Верховна Рада з посиланням на заступницю Голови Комітет гуманітарної та інформаційної політики Євгенію Кравчук.

За її словами, вже цього року українці, яким, починаючи з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат в Дії на суму 908 грн на електронні / паперові / аудіальні / для осіб з порушенням зору книжки.

"Так, виділені гроші з рахунків нашої молоді перейдуть на підтримку українських видавців. Як-то кажуть, всім буде щастя: і юні українці отримають книжки українською мовою за власним вибором, і видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5 - 2 млн примірників, — зазначила Кравчук.

Також важливо: після уточнень у Законі запрацюють субсидії для відшкодування оренди для приміщень книгарень. У Законі прописано чіткий порядок надання субсидій.

"Наголошую, що всі ці речі вже передбачені в бюджеті, додаткових витрат з державної казни не буде", — підкреслила Кравчук. 

Нагадаємо, результати дослідження PISA (Programme for International Student Assessment), яке проводили в Україні з 3 по 26 жовтня 2022 року, свідчить, що за навичками читання українські діти відстають від дітей з розвинених країн на 2,5 року навчання. У математиці та природничих дисциплінах українські школярі й школярки відстають від дітей з розвинених країн з Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) — на півтора року.