Експерти WSJ заявили, що рф та Україну чекає "пекельне літо": який прогноз зробили фахівці щодо ситуації на фронті
На Україну та росію очікує "смертельне літо". Ймовірно, що протягом нього загинуть тисячі людей з обох сторін. Але, скоріш за все, жодна з них не зможе досягнути вирішального перелому.
Про це пише The Wall Street Journal.
"Лінія фронту стає місцем кривавого шахового матчу, в якому кожна сторона пересуває фігури в пошуках переваги, не поступаючись при цьому позиціями в інших місцях", - висловилися журналісти.
У виданні зазначили, що після невдалого контрнаступу минулого літа, завдання України полягає в тому, щоб за допомогою західної зброї утримати свої позиції.
Проте водночас, згідно з інформацією українських силових структур, рф може продовжити застосовувати свій стандартний підхід. Так країна буде жертвувати великою кількістю військ заради невеликих успіхів.
Зокрема рф не має достатньої кількості військ для великого наступу на Харків, а перекидання військ туди призведе до ослаблення інших ділянок фронту.
Крім того, обидві сторони намагаються використовувати глибокі удари, щоб отримати перевагу напередодні зими.
Наприклад, російська сторона завдає ударів по електростанціях та інших об'єктах інфраструктури України, що призвело до відключення електрики в багатьох містах.
Також рф завдає ударів по українських оборонних позиціях за допомогою авіабомб.
А Україна, як пише видання, націлює на Крим ракети дальнього радіусу дії, надані США.
"У той час як Росія все ще домагається певних успіхів на полі бою, складається відчуття, що українці доволі стратегічно грамотно наносять удари і пересуваються, і тримають себе в руках", - заявив високопоставлений представник Міністерства оборони США.
За словами чиновників, країна-агресорка змогла компенсувати втрати коштом поповнення особового складу, але важкі втрати зробили будь-які успіхи повільними та передбачуваними.
"Спроба росії провести великомасштабний наступ влітку залишається складним питанням для українських стратегів та їхніх західних радників. За словами представника розвідки, Київ має у своєму розпорядженні досить хорошу розвідувальну інформацію про бойову обстановку і може виявити російські сили, які накопичуються для потенційного нападу", - пояснили аналітики ISW.
За словами представника служби безпеки, Україна змогла сформувати достатньо сил для поповнення втрат і деяких резервів.
Проте для початку будь-якого великого наступу їх буде потрібно в кілька разів більше.
Нагадаємо, що військовослужбовець висловився про мобілізацію в Україні.
- 377 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 Як працює клуб приємного спілкування для ВПО в Івано-Франківську
- 12:30 Вокалістка Рубіжанської школи мистецтв отримала нагороду на міжнародному конкурсі
- 12:00 СБУ повідомила про підозру ще 12-м окупантам, які воювали проти ЗСУ. Серед них луганчанин, який здався в полон
- 11:00 Студентка з Луганщини власноруч збирає безпілотники для українських військових
- 10:00 росіянам довелося направити на Луганщину «Профілактичний патруль» через брак медиків
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 812
- Стало відомо про загибель на війні ще одного військового з Луганщини 27.11.2025 переглядів: 749
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 663
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 636


Студентка з Луганщини власноруч збирає безпілотники для українських військових
росіянам довелося направити на Луганщину «Профілактичний патруль» через брак медиків
Бої точилися поблизу Греківки