ЗСУ просунулися на кордоні Луганщини та Харківщини, – ISW
Українські сили нещодавно просунулися на тлі триваючих російських штурмів уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 12 і 13 липня.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
“Геолокаційні кадри, опубліковані 12 липня, показують, що українські сили нещодавно просунулися в лісовій зоні на захід від Лиману Першого (на північний захід від Куп’янська) і на схід від Берестового (на північний захід від Сватового)”, – сказано у документі.
Також аналітики повідомили, що додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 12 і 13 липня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в межах південної Макіївки (на північний захід від Кремінної) і на південний схід від населеного пункту.
В Інституті посилаються на російського воєнкора, який стверджував, що російські сили просунулися на 700 метрів від Нововодяного (на північний захід від Сватового) у напрямку Макіївки та що російські війська знаходяться приблизно на відстані 700-800 метрів від північної околиці Макіївки.
“Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися поблизу Берестового та Піщаного (обидва на північний захід від Сватового) і до східного (лівого) берега річки Жеребець у межах Стельмахівки (на північний захід від Сватового)” – також зазначили в ISW.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські війська просунулися поблизу Кремінної, а російські сили – на південний схід від Куп’янська.
- 785 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 60 дітям однієї з громад Луганщини вручили новорічні подарункові набори
- 16:45 У ЛОВА провели четверте засідання щодо розробки Стратегії розвитку області до 2027 року
- 15:30 Сіверськодонецький ЦНАП запроваджує роботу віддаленого робочого місця адміністратора в Ужгороді
- 14:20 Воював проти ЗСУ під Сіверськодонецьком: бойовика "лнр" засудили до 15 років тюрми
- 13:00 Луганські прокурори надали допомогу військовим
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пам'ять, яку намагалися стерти: що відомо про Різдво та його святкування на Луганщині 24.12.2025 переглядів: 3038
- В Одесі поховали поліцейського з Луганщини Ігоря Корнієвського 18.12.2025 переглядів: 794
- Ключові ризики та пріоритети: представили проєкт бюджету Сіверськодонецької громади-2026 19.12.2025 переглядів: 453
- На Одещині попрощалися з загиблим військовим з Луганщини 20.12.2025 переглядів: 422


У ЛОВА провели четверте засідання щодо розробки Стратегії розвитку області до 2027 року
Сіверськодонецький ЦНАП запроваджує роботу віддаленого робочого місця адміністратора в Ужгороді
Воював проти ЗСУ під Сіверськодонецьком: бойовика "лнр" засудили до 15 років тюрми