“Різниця дуже велика”, – Стрюк про окупацію Сєвєродонецька у 2014 та 2022 роках
Між окупацією Сєвєродонецька у 2014 та 2022 році дуже велика різниця. Наразі у місті проживає 10-15% населення, яке змушене підлаштовуватися під правила загарбників.
Про це в ефірі “Першого” розповів керівник Сєвєродонецької МВА Олександр Стрюк.
“Різниця дуже велика, оскільки це зовсім інша окупація. У місті залишилося близько 10-15% від усієї громади. Наразі місто заповнене й окупаційними військами, і представниками силових структур окупанта, і гастарбайтерами, які намагаються заробляти кошти на понівеченому місті. Люди, які там залишилися, фактично без прав і змушені отримувати російські паспорти та підлаштовуватися під правила окупанта”, – сказав він.
Стрюк також зазначив, що загарбники знищують в Сєвєродонецьку усе, що нагадує про Україну. Це стосується і понівечення пам’ятника генерал-майору Олександру Радієвському, і наруги над Алеєю Героїв, пам’ятниками героям Сєвєродонецька та заслуженим людям на місцевому кладовищі.
До того ж, за його словами, росіяни зруйнували 60 % житлового фонду та 90 % інфраструктури міста. Наразі окупанти показово відновлюють будівлі, які найменше постраждали.
Крім того, керівник Сєвєродонецької МВА нагадав, що жителі Сєвєродонецька не мають легального доступу до інтернету та мобільного зв’язку. Вони обмежені у спілкуванні з рідним та знайомими, які евакуювалися.
Нагадаємо, раніше Олександр Стрюк повідомляв, що сєвєродончани в окупації, виходячи на зв’язок з рідними, кожного разу ризикують.
Читайте також: “Сєвєр... Спогади... Кохання... Десята річниця визволення міста”.
- 1424 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:30 ЛОВА: росіяни вчать дітей бути снайперами, підліткам ускладнять виїзд з окупованої Луганщини
- 09:30 Нічна атака рф на Україну: сили оборони збили 70 безпілотників
- 09:00 Окупанти намагалися просунутися на межі Луганської та Донецької областей
- 18:00 У Мінсоцполітики розповіли, скільки ВПО користуються субсидією на оренду житла
- 17:00 СБУ вдарила по складу «шахедів» у 1300 км від України
Найпопулярніші новини за тиждень:
- “За все моє життя у місті не було такого”: у Сіверськодонецьку скаржаться на якість води 08.08.2025 переглядів: 4011
- Пенсії, соцдопомога та підтримка ВПО: у Мінсоцполітики анонсували зміни 02.08.2025 переглядів: 3948
- “Сумно на це дивитися”: у мережі показали демонтаж під’їзду будинку в Сіверськодонецьку (ВІДЕО) 07.08.2025 переглядів: 2406
- Президент звільнив Юрченка та Гайдая 03.08.2025 переглядів: 1265