В Україні посилять вимоги для бронювання від мобілізації, Кабмін готує нові рішення, - ЗМІ
Кабмін має намір посилити вимоги щодо віднесення підприємств до розряду критично важливих для проведення бронювання працівників від мобілізації.
Про це повідомили джерела в уряді, пише РБК-Україна.
За даними видання, таке рішення може бути прийняте після завершення аудиту підприємств, які набули статусу критично важливих після 31 травня 2024 року.
Зокрема, може бути збільшено розмір середньої зарплати для підприємства для віднесення його до категорії критично важливого. Зараз зарплата має бути не меншою за середній показник по регіону. Але є варіант встановлення єдиного мінімального рівня на всій території країни. Поки що, за інформацією видання, є пропозиція встановити мінімальну межу 19-20 тисяч гривень на місяць.
За словами джерела, найближчим часом може бути запроваджено норму узгодження критеріїв критичності з Міноборони та Мінекономіки. "Зараз саме опрацьовується варіант, що галузеві та регіональні критерії мають бути узгоджені з Міністерством оборони та Міністерством економіки", - сказав співрозмовник видання. Основні порушення щодо формування критеріїв визначення критичності підприємств виявлено в ОВА, які їх і формують.
Крім того, всі підприємства, які набули статусу критично важливих з червня, будуть додатково перевірені на справедливість його отримання та дії. Деякі підприємства після отримання такого статусу знижують заявлену зарплату або різко збільшують кількість співробітників.
"Це означає, що коли вони подавалися на отримання статусу критичного підприємства, вони вказали середню зарплату по регіону. Але потім вони перейшли на мінімалку. Це означає прямий обман держави", - сказав співрозмовник на підтвердження того, що перегляд рішень про критичність підприємств необхідно перевірити.
Якщо буде виявлено порушення чи маніпуляції, такого статусу підприємства можуть втратити. "Якщо будуть підстави, підприємства можуть втратити статус критично важливого", - сказав співрозмовник, знайомий з процесом проведення перевірки.
Нагадаємо, 17 липня уряд запустив новий механізм бронювання через "Дію", що прискорило процес, і зараз понад 1,5 мільйона людей мають бронь. "Економічна правда" повідомляла, що президент Володимир Зеленський обурився бронюванням 1,5 мільйона осіб, а уряд до 15 листопада 2024 року призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.
На тлі цього, Міноборони ініціювало аудит критичних для економіки підприємств. Зеленський доручив перевірити, чи всі підприємства, які отримали бронь, дійсно критичні для економіки.
Якщо підприємство не пройде аудит, воно втратить статус критично важливого і не зможе бронювати працівників.
- 330 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:23 "Москва-Сіті" тепер ціль для ЗСУ: Оператори російських дронів сидять там і б'ють по Донбасу
- 15:00 Луганський гумхаб на Київщині отримав допомогу від міжнародних партнерів – коли розпочнеться видача
- 13:59 Ера військової допомоги США Україні добігає кінця, - The Guardian
- 13:56 Ексочільника луганської поліції Григорова погодили на посаду голови Сумської ОДА
- 13:17 Кабмін погодив звільнення Лисогора та призначення Харченка на посаду голови Луганської ОВА
Найпопулярніші новини за тиждень:
- ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: деталі нової програми 07.04.2025 переглядів: 6215
- Окупанти у Сіверськодонецьку назвали адресу ще одного будинку, який планують знести 11.04.2025 переглядів: 4311
- Луганським ВПО пропонують житло у Києві – куди звертатися 14.04.2025 переглядів: 2417
- “Безхазяйні” квартири у Сіверськодонецьку: окупанти оприлюднили нові адреси 09.04.2025 переглядів: 2197