За пропаганду й допомогу армії рф судитимуть екслуганчанку, дружину російського депутата Лєру Фрост
За матеріалами СБУ судитимуть уродженку Луганська Валерію Демченко (Лєра Фрост), нині - дружину російського депутата, яка закликала до захоплення Києва.
Про це повідомляє Управління СБ України в Івано-Франківській області.
Зазначається, що Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо російської пропагандистки Валерії Демченко, більш відомої під псевдонімом Лєра Фрост.
Фігурантка народилася на Луганщині, де тривалий час проживала та отримала українське громадянство, але згодом виїхала до росії. Там вона вийшла заміж за депутата держдуми рф Антона Ткачова, а після початку повномасштабної війни публічно підтримала президента рф путіна та війну проти України.
“Задокументовано, як Лєра Фрост у ході своїх виступів в ефірах кремлівських телеканалів закликала до захоплення Києва. Крім того, доповідала на круглому столі в державній думі рф, де обґрунтувала необхідність так званої “спеціальної воєнної операції”. Також фігурантка активно поширює наративи країни-агресора на власному Телеграм-каналі”, - йдеться у повідомленні.
За даними СБУ, Демченко входить до складу московської ГО, яка веде матеріально-технічне забезпечення окупаційних угруповань рф. Разом з ними вона збирала кошти та доставляла товари для російських військ.
На підставі отриманих доказів слідчі СБУ передали до суду матеріали з обвинуваченням зловмисниці за трьома статтями Кримінального кодексу:
- ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Оскільки обвинувачена перебуває на території росії, тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності.
Розслідування проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Нагадаємо, СБУ скерувала до суду обвинувальні акти щодо луганського пропагандиста та керівника осередку партії жириновского у самопроголошеній “лнр”.
- 499 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:00 На окупованій Луганщині люди добу чекали швидку. Гірникам пів року не виплачують зарплату
- 08:20 На Лиманському напрямку росіяни влаштували 19 спроб штурмів.
- 19:17 Поліцейські Луганщини евакуювали чоловіка з напівзруйнованої будівлі
- 18:00 Релокованому будинку сімейного типу з Луганщини благодійники передали зарядну станцію
- 17:00 Для луганських ВПО у Києві проводять заняття з йоги
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «Лісова дача»: для чого Сіверськодонецька МВА придбала комплекс на Закарпатті 08.01.2026 переглядів: 1121
- «До дому залишалось 16 кілометрів»: історія сіверськодончанина від фронту до керівництва коледжем на Одещині 09.01.2026 переглядів: 472
- Змінився граничний розмір доходу для надання допомоги на проживання ВПО 10.01.2026 переглядів: 463
- На утримання сіверськодонецьких КП витратили понад 15 млн грн 13.01.2026 переглядів: 455


На окупованій Луганщині люди добу чекали швидку. Гірникам пів року не виплачують зарплату
На Лиманському напрямку росіяни влаштували 19 спроб штурмів.
Окупований Сіверськодонецьк та передмістя залишилися без води