The Economist пояснює, чому Зеленський може позитивно сприймати перемогу Трампа
У приватному порядку співробітники Офісу президента Володимира Зеленського розчаровані "самостримуванням" адміністрації Джо Байдена, звичкою побоюватися ескалації з росією до точки паралічу та зростаючим розривом між риторикою "підтримки України скільки потрібно" та протилежними діями.
Про це йдеться у статті британського журналу The Economist, який пояснює, чому перемога Доналда Трампа може бути позитивом для України.
"Відмова США надати Україні дозвіл використовувати свої ракети великої дальності для ударів усередині росії, її хронічні затримки з поставками військової допомоги (навіть уже схвалений пакет) і її нездатність запропонувати надійні гарантії безпеки все частіше сприймаються як слабкість і лицемірство. Однак перемога Трампа може запропонувати Зеленському вихід із того, що в кращому випадку виглядає як кривавий глухий кут, а в гіршому – поразка", - зазначається у матеріалі.
Журнал нагадує. що під час своєї передвиборчої кампанії Трамп обіцяв покласти край війні протягом 24 годин.
"Ніхто — можливо, навіть сам пан Трамп — не знає, з чого насправді складається його мирний план", - наголошує видання.
За даними The Economist, наразі українські чиновники працюють із двох публічних формулювань.
Перше, пов’язане із напарником пана Трампа Джей Ді Венсом, передбачає заморожування конфлікту на нинішньому рівні, а Україну змушують дотримуватися нейтралітету без очевидних гарантій безпеки чи обмежень для путіна.
Другий план, якому Україна дуже надає перевагу, був викладений колишнім держсекретарем пана Трампа Майком Помпео в Wall Street Journal. Він зосереджений на посиленні військової та фінансової підтримки як стримуючий фактор для Москви, водночас залишає відкритою перспективу членства в НАТО.
"Багато що може залежати від того, якому плану заохочують віддати перевагу Трамп", - зазначає видання.
Повна відмова Трампа від України малоймовірна, вважає The Economist, не в останню чергу через думку всередині його республіканської партії.
"Він точно не захоче бути автором поразки України. Але як транзакційний політик Трамп, швидше за все, вимагатиме від України чогось натомість. Це може бути, наприклад, доступ до природних ресурсів. Його набагато менше хвилюватимуть будь-які ліберальні цінності", - наголошує видання.
Нагадаємо, WP писав, що команда обраного президентом США Дональда Трампа вже підготувала пропозицію, в якій йдеться про відмову України від вступу в НАТО протягом наступних 20 років та створення демілітаризованої зони на окупованих територіях.
- 112 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Педагогам, які боронили Луганщину, вручили відзнаки «Захисник Рубіжного»
- 18:00 У СБУ прокоментували, як дезертири можуть повернутися на службу без покарання
- 17:05 Стало відомо, якої погоди очікувати українцям на День Святого Миколая
- 17:02 Підприємці з Луганщини сплатили майже 1,5 мільярда гривень податків
- 16:18 Президент Південної Кореї оголосив воєнний стан, але парламент проголосував за скасування (ОНОВЛЕНО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Луганчани, які їдуть в окупацію, можуть отримати довічну заборону в’їзду – Власенко назвав причини 01.12.2024 переглядів: 6048
- Викладачка з Сіверськодонецька отримала довічну державну стипендію 28.11.2024 переглядів: 5297
- Україна розпочинає будівництво соціального житла для ВПО у 15 містах: якою буде ціна оренди 29.11.2024 переглядів: 4586
- 3 тис. осіб з окупованої Луганщини, що воювали за рф, не отримали грошей 02.12.2024 переглядів: 3985