Президент Південної Кореї оголосив воєнний стан, але парламент проголосував за скасування (ОНОВЛЕНО)

Президент Південної Кореї оголосив воєнний стан, але парламент проголосував за скасування (ОНОВЛЕНО)

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль оголосив воєнний стан у своїй країні

Про це повідомляє Reuters з посиланням на звернення, яке транслювалося в прямому ефірі на телеканалі YTN.

Юн сказав, що в нього не було іншого вибору, крім як вдатися до такого заходу, щоб захистити вільний і конституційний порядок, заявивши, що опозиційні партії взяли в заручники парламентський процес, щоб кинути країну в кризу.

"Я оголошую воєнний стан, щоб захистити вільну Республіку Корея від загрози північнокорейських комуністичних сил, щоб викорінити мерзотні пропівнічнокорейські антидержавні сили, які грабують свободу і щастя нашого народу, і захистити вільний конституційний порядок", - сказав Юн.

Які саме заходи будуть вжиті, у зверненні він не повідомив.

Юн процитував пропозицію опозиційної Демократичної партії країни, яка має більшість у парламенті, щодо імпічменту деяких вищих прокурорів країни та відхилення нею пропозиції урядового бюджету.

Лідер опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мен назвав указ президента про введення в країні воєнного стану неконституційним і заявив про намір скасувати його, повідомляє DW.

Агенція Yonhap пише, що командувач воєнним станом у Південній Кореї Пак Ан Су оголосив про зупинення роботи парламенту та політичних партій. Вхід та вихід з будівлі парламенту заблокований. Також запроваджується контроль над усіма ЗМІ країни.

Порушники указу про воєнний стан можуть бути заарештовані без ордера.

Пізніше стало відомо, що депутати прорвалися у будівлю парламенту і проголосували за резолюцію про скасування воєнного стану. Згідно Конституції Південної Кореї, президент зобов'язаний скасувати своє рішення.

Нагадаємо, минулого тижня Південну Корею відвідала делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим, який зустрівая із президентом Юн Сок Йоля та міністром оборони Кім Йон Хюном.

Українська делегація під час візиту у Південну Корею висловила бажання придбати корейську зброю, включно з системою перехоплення ракет класу "земля-повітря" середньої дальності Cheongung. Відомо, що уряд Південної Кореї відмовив, оскільки у країні діє законодавство про зовнішню торгівлю, яке обмежує експорт зброї у зони бойових дій.