Євросоюз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну
Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну, газ надходитиме з третіх країн альтернативним шляхами.
Про це заявила представниця Європейської комісії, пише DW з посиланням на агентство dpa.
За її словами, європейська інфраструктура - досить гнучка, щоб газ із третіх країн надходив альтернативними маршрутами в Центральну та Східну Європу.
"Вплив припинення транзиту через Україну на забезпечення безпеки поставок ЄС обмежений", - запевнила вона.
У Єврокомісії заявили, що працювали в координації з країнами-членами ЄС уже понад рік, щоб підготуватися до альтернативних схем. Газова інфраструктура Європи зміцнилася завдяки значним потужностям з імпорту скрапленого природного газу (СПГ).
Також надійність газопостачання посилили заходи з підвищення енергоефективності та розширення використання відновлюваних джерел енергії.
Нагадаємо, Нагадаємо, з 1 січня 2025 року Україна припиняє транзит російського газу через свою територію.
22 грудня прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо провів у Москві переговори з президентом рф володимиром путіним. За його словами, зустріч стала відповіддю президенту України Володимиру Зеленському, який 19 грудня виступив "проти будь-якого транзиту газу через Україну" на територію Словаччини.
Зеленський заявив, що Фіцо відкрив "другий фронт" проти України.
- 393 перегляди
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:01 Сили безпілотних систем уразили ТПД противника на окупованій Луганщині
- 09:00 ЛОВА: Школярів з окупованого Луганська навчатимуть вогневої підготовки та навичкам виживання в екстремальних умовах
- 09:00 «Цей день всіх єднав»: як Сіверськодонецьк святкував День Незалежності
- 08:30 Ворог вдарив на Луганщині зі ствольної артилерії
- 19:00 117-та бригада ТРО отримала автомобілі від Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Волченко повідомила про завершення роботи начальницею управління освіти Сіверськодонецької МВА 18.08.2026 переглядів: 1296
- Брали участь у боях неподалік Сіверськодонецька: шестеро бойовиків з Луганщини та ще чотири зрадники отримали підозру 18.08.2026 переглядів: 1202
- В Ірпені попрощалися із загиблим захисником з Луганщини Андрієм Кунченком 17.08.2026 переглядів: 1174
- «Міністр», суддя, поліцейський та освітянки: нові підозри у колабораціонізмі на Луганщині 18.08.2026 переглядів: 994


Ворог вдарив на Луганщині зі ствольної артилерії
На ТОТ Луганщини 25 населених пунктів залишилися без води, загарбники готують нову «націоналізацію» житла
Сили оборони уразили ремонтні підрозділи росіян на Луганщині
