"Це не буде мирною угодою, а, скоріше, капітуляцією", - Bloomberg про переговори між москвою та Києвом

"Це не буде мирною угодою, а, скоріше, капітуляцією", - Bloomberg про переговори між москвою та Києвом

Результати опитування, яке було опубліковане минулого тижня, показало значне зниження частки українців, які вірять у можливість перемоги над російським вторгненням. Однак проблема полягає ще й у тому, що Трамп навряд зможе досягнути припинення вогню.

Про це пише оглядач Bloomberg Марк Чемпіон.

"Для Києва 2024 рік став справжнім кошмаром, значною мірою через крах успішної формули початкового етапу війни: поєднання мотивованої української робочої сили зі складним західним озброєнням. Чи означає це, що Дональд Трамп, який у понеділок вступив на посаду президента США і домігся першого успіху у забезпеченні припинення вогню в Газі, зможе легко просунути свої позиції в Україні? Зовсім ні, принаймні не на умовах, які Кремль наразі готовий розглядати", - йдеться у матеріалі.

На думку Марка Чемпіона, це не буде мирною угодою, якої прагнуть українці, а, скоріше, капітуляцією, якої вони не хочуть.

"Чим швидше головний миротворець Америки захоче припинити бойові дії, тим більше він повинен буде спочатку зміцнити позиції України, щоб переконати президента Володимира путіна, що відмова від справжнього миру із сусідом приведе його лише до поразки. І, навпаки, чим менше прихильності до захисту України проявить Трамп, тим менше стимулів у путіна буде для переговорів чи компромісів", - наголосив автор статті.

Тобто Україна повинна мати змогу завдавати росії значних втрат, зупинити її просування на фронті.

Водночас путін має розуміти, що Україна матиме підтримку для продовження боротьби так довго, як це буде потрібно.

"Здається, є певні ознаки того, що команда з питань зовнішньої політики нової адміністрації це розуміє, оскільки вона почала збільшувати очікування щодо термінів будь-якої мирної угоди з 24 годин після інавгурації Трампа до 100 днів або більше. Але поки що єдині повідомлення про конкретний підхід свідчать, що вони сподіваються, що послаблення нафтових санкцій зможе спонукати путіна до чесної гри", - пише Марк Чемпіон.

Зустріч із путіним, як зазначається у тексті, чи пропозиція зняти санкції самі по собі не є поганими кроками. Але в ізоляції вони були б безрезультатними.

"Щоб стати корисним у діалозі з Кремлем, будь-який стимул повинен супроводжуватися покаранням — і, зважаючи на величезність ресурсів, які путін вклав у вторгнення в Україну, це має бути щось значне. Найкращим кандидатом було б відновлення симбіозу між українською робочою силою і західним озброєнням, що існувало до минулого року", - запропонували у виданні.

Готовність України захищатися від сильнішого за ниї ворога "запалювала уяву та щедрість американців і європейців". Водночас українці знаходили натхнення йти добровольцями на фронт.

Проте ця доброчинна спіраль почала руйнуватися після провалу літнього наступу України у 2023 році. Остаточно вона зламалася минулого року, коли Конгрес США затримав виділення понад 60 мільярдів доларів критично важливої допомоги, більшість якої — військової, а союзники почали вичерпувати свої запаси зброї та боєприпасів.

Крм того, кадрова перевага, яку Україна мала на початку війни, зникла.

Чемпіон вважає, що цю спіраль можна зупинити у 2025 році. Здатність України виробляти зброю зросла з початку війни настільки, що в багатьох аспектах Міністерству оборони України потрібні не стільки західна зброя чи боєприпаси, скільки кошти для їх закупівлі.

До того ж коли обраний Трампом радник з національної безпеки Майк Волц закликав Україну знизити вік призову до 18 років із 25, його зауваження, згідно зі словами автора,"були такими ж точними, як і огидними".

"Було жахливо ставити під сумнів прихильність України після тих жертв, які ця країна принесла за останнє десятиліття. Але Волц також звернув увагу на найбільшу слабкість Києва — брак робочої сили — і напряму пов’язав її з готовністю США продовжувати підтримку, що є конструктивним, якщо сказане було щирим,", - вважає Чемпіон.

Він наголосив, що наявність більшої кількості добре оснащених солдатів для зміцнення оборонних ліній України та повернення ініціативи на полі бою буде критично важливою для того, щоб переконати путіна вести справжні переговори.

"Це необхідно, щоб європейська країна розміром із Францію вийшла з цієї війни не розлюченою, переможеною пусткою на кордонах Європи, а з достатньою надією та безпекою для відновлення", - йдеться у матеріалі.

Він підкреслив, що у довгостроковій перспективі це буде так само на користь росії, як і Європі та США. Але до того часу, як це стане зрозумілим для всіх сторін конфлікту, і путін, і Трамп уже давно залишать політичну сцену.

Нагадаємо, що Трамп знову заявив, що покладе кінець війні в Україні, а його радник назвав три головні аспекти для її закінчення.