«Не впевнений, що в наш час можна їх знову відновити», - еколог про ліси на сході для The Ukrainians

Фото The Ukrainians  «Не впевнений, що в наш час можна їх знову відновити», - еколог про ліси на сході для The Ukrainians

У наш час навряд чи можна буде знову відновити знищені ліси на сході України, зокрема – на Луганщині.

Про це в інтерв’ю The Ukrainians розповів еколог та науковець Олексій Василюк.

За його словами, схід України — це повністю степова зона, природно там мають бути степи. Але в минулому там штучно насадили ліси.

«От великі міста, наприклад, Сіверськодонецьк і Рубіжне. Якби вони просто були побудовані в повністю степовій зоні, де безперервно дує сухий вітер, а взимку ще дуже холодний вітер, то жити там було б просто неможливо. Тому ще з часів царської росії вкладали дуже великі гроші у посадку лісів у степовій зоні вздовж річок, щоб поселити там більше людей. Люди, які народилися в наш час у тих містах, навіть не уявляють, який суворий клімат степової зони, тому що вони відчували вологу від лісу, ліс зменшував силу вітру. Це називають «екосистемними послугами», корисними властивостями природи, за які ми не платимо, але нам від них краще», - каже Василюк.

Але, як додав науковець, ці всі ліси згоріли: від Ізюму й далі по течії Сіверського Дінця.

«Я не впевнений, що в наш час можна їх знову відновити, бо ці ліси насаджували ще у 30-х роках, тобто до змін клімату. Звичайно, чимало лісівників хотітимуть просто освоювати гроші на посадку сосни. Але вона не буде рости. Для того, щоб платити зарплату в лісгоспи, це дуже зручно. А щоб відновити ці території, найімовірніше, повинна бути мозаїка листяних лісів і степових ділянок. Бо так було до створення штучних лісів. Тобто це означає, що треба дозволити лісу самому відновитися. Сосна там вже рости не буде, але ростиме щось інше. За це нікому платити не треба, а це вже не вигідно лісництвам», - вважає Василюк.

Повну версію тексту читайте на The Ukrainians.

Нагадаємо, постраждала територія Луганщини вимірюється в тисячах гектарів.