«Я ж помру, що мені робити?» Окупанти відмовляють у препаратах та лікуванні без паспорта рф на ТОТ

«Я ж помру, що мені робити?» Окупанти відмовляють у препаратах та лікуванні без паспорта рф на ТОТ

У самопроголошеній «лнр» загарбники змушують отримувати російські паспорти, щоразу обмежуючи права тих українців, хто ще не оформив документи зразка рф. Без російського паспорта неможливо навіть одержати в аптеках рецептурні препарати чи отримати медичну допомогу.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Інтер».

За словами начальника Луганської обласної військової адміністрації Артема Лисогора,  рівень медичного обслуговування в окупованому регіоні є низьким. Зокрема, після окупації значної території Луганщини у 2022 році, кількість бригад екстреної медичної допомоги росіяни не збільшили, а навпаки – скоротили. Тобто їх наразі значно менше, ніж діяло в «лнр» до 2022 року.

«У них було 124 бригади екстреної швидкої медичної допомоги на ту територію, яка була окупована 10 років тому. Після окупації 2022 року…втричі зменшується кількість бригад. 64 бригади залишається», - прокоментував він.

На окупованій території неможливо отримати медичну допомогу без паспорта рф.

«Людина пише – «Мене забрала швидка допомога з інсультом. Швидка приїхала і говорить – покажіть ваш паспорт. Немає – вибачте, ми не можемо надати вам допомогу. Він каже - я ж помру, що мені робити?»» - розповідає представниця уповноваженого з прав громадян, постраждалих  унаслідок зброї агресії проти України Ольга Алтуніна.

Координатор руху «Жовта стрічка» також, що вони постійно фіксують відмову у наданні медичних послуг на окупованій території українцям, які не мають паспорта рф.

Також без російського паспорта неможливо навіть одержати в аптеках рецептурні препарати.

«Препарати отримуються під розпис. Препарати отримуються після реєстрації. А жодної реєстрації без паспорта країни-агресорки неможливо зробити», - каже Лисогор.

Якість ліків, на думку експертів сумнівна.

Виїхати теж майже неможливо, бо в окупантів є списки неугодних.

Наразі радять звертатися до Офісу уповноваженого з прав людини (контакти на скріні нижче), до міністерства розвитку громад.

контакти

Читайте також: Як виживають люди в окупованому Сіверськодонецьку без належної медицини