AFP пише, що ЄС пропонує Україні власну угоду щодо корисних копалин: у Єврокомісії це спростовують

AFP пише, що ЄС пропонує Україні власну угоду щодо корисних копалин: у Єврокомісії це спростовують

Європейський Союз запропонував Україні власну угоду щодо важливих рідкісноземельних матеріалів у понеділок, тоді як президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон близький до підписання угоди з Києвом щодо прав на природні ресурси.

Європейський комісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне сказав, що подав конкурентну пропозицію українським чиновникам, з якими він зустрівся в Києві під час візиту Європейської комісії з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення росії, повідомляє Barrons з посиланням на AFP.

"Двадцять один із 30 критично важливих матеріалів, яких потребує Європа, Україна може забезпечити у взаємовигідному партнерстві", — сказав Сежурне.

"Додаткова цінність, яку пропонує Європа, полягає в тому, що ми ніколи не будемо вимагати угоди, яка не є взаємовигідною", — додав він.

Водночас речник Єврокомісії Томас Реньє заявив, що про конкуренцію із США не йдеться, пише "Суспільне".

“Немає пропозиції. З 2021 року в ЄС є офіційне партнерство з Україною щодо критичної сировини, формалізоване меморандумом про взаєморозуміння. Отже, це датується чотирма роками тому”, - сказав Реньє, додавши, що як і у всіх партнерствах ЄС щодо критично важливої сировини, ця співпраця спрямована не тільки на безпеку ланцюжків поставок для Союзу, а також на створення місцевої цінності й розвитку потенціалу в країнах-партнерах, забезпечуючи взаємну вигоду.

“Тепер, як ви бачите, тут насправді йдеться про співпрацю з Україною, а не про якусь конкуренцію з США”, - пояснив Реньє. 

Нагадаємо, прем'єр Денис Шмигаль у колонці на Politico просить європейських партнерів врахувати те, що надрах України знаходяться 22 із 30 корисних копалин, які є критичними для ЄС. Зокрема він вважає, що Україна могла б замінити російський титан на європейському ринку, "сприяючи розвитку як цивільної промисловості ЄС, так і передових військових технологій".

"Мова йде про сотні мільярдів доларів, в які може бути залучений європейський бізнес, а також про створення виробництва та робочих місць як тут, так і в країнах блоку. Кожен, хто бачить власну перспективу, захоче взяти в ньому участь", - вважає Шмигаль.