Кабмін відкріпив ВПО від Ощадбанку і скасував ідентифікацію два рази на рік

Кабмін відкріпив ВПО від Ощадбанку і скасував ідентифікацію два рази на рік

Кабмін ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцезнаходження: в Україні, на ТОТ чи за кордоном.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

"Раніше деякі категорії пенсіонерів, а саме: особи, які отримали довідку ВПО до 24 лютого 2022 року, та громадяни, які виїхали за кордон після цієї дати або проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), — мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання коштів", - зазначає міністерство.

"Відтепер такі пенсіонери можуть отримати свої пенсії на рахунок будь-якого банку України, а не лише Ощадбанку, як було до цього", - наголошується у повідомленні.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають раз на рік проходити фізичну ідентифікацію. Проходження фізичної ідентифікації має відбуватись щороку до 31 грудня. Зазначимо, раніше ідентифікацію необхідно було проходити два рази на рік.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці півроку пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

"Такі вимоги встановлено для підтвердження того, що пенсіонер, який проживає за межами підконтрольної території України (наприклад, на ТОТ або за кордоном) — живий, і кошти пенсії зі своєї картки отримує саме він", - наголонує міністерство.

Також у повідомленні ніголошують, що "виплата пенсій громадянам на ТОТ та тим, які виїхали з ТОТ, відбувається за умови підтвердження інформації про неодержання пенсії від рф".

"Для цього необхідно написати заяву на ПФУ в довільній формі про неодержання пенсії від рф, та подати до ПФУ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, з 2025 року з банківських рахунків двох категорій пенсіонерів будуть забирати невикористані пенсійні виплати.

Це стосується:

  • пенсіонерів-переселенців, за рахунками яких протягом останніх 12 місяців не було руху коштів (не знімали готівку, не купували безготівковий розрахунок та не переводили кошти);
  • пенсіонерів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які не пройшли необхідну ідентифікацію у встановлений термін (на її проходження дається шість місяців).