В Україні корупціонери намагаються уникнути кримінальної відповідальності за допомогою мобілізації

В Україні корупціонери намагаються уникнути кримінальної відповідальності за допомогою мобілізації

Мобілізація обвинувачених у справах САП та НАБУ стала одним з актуальних та популярних методів уникнення кримінальної відповідальності в Україні.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"Наразі 48 осіб саме після направлення до суду обвинувальних актів за власною ініціативою мобілізувались до ЗСУ", - йдеться у повідомленні.

У зв’язку з чим розгляд справ зупинений, а строки притягнення до відповідальності спливають, що збільшує ймовірність уникнення покарання.

САП зробив таку заяву у контексті справи колишнього голови ДФС України Романа Насірова, який намагався мобілізуватися у ЗСУ, щоб уникнути відповідальності. Його захисник подав до суду клопотання про зупинення вказаного провадження у зв’язку з мобілізацією його підзахисного. 

Згодом тсало відомо, що ЗСУ скасували наказ про мобілізацію Насірова.

Після чого він з’явився до суду у справі щодо одержання понад 722 млн грн неправомірної вигоди.

Суд погодився з доводами прокурора САП та продовжив строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого, в тому числі носіння електронного засобу контролю.

"Звертаємо увагу, що вказана справа перебуває на фінальному етапі розгляду – судових дебатах, після чого суд повинен винести вирок. Проте мобілізація одного з обвинувачених загрожує затягуванням справи, у підсумку він може уникнути відповідальності", - наголошує САП.

Справа Насірова: що відомо

Корупційну справу колишнього глави ДФС Насірова розслідують з 2017 року. Його звинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Окрім того, голові ДФС інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Також Насірову закидають завдання збитків державі на суму близько 2 млрд грн і отримання хабаря у 722 млн грн.

Він відомий тим, що з'явився у суді замотаний у картату ковдру.