Ексголову Станично-Луганської ВЦА Зінченка засудили до 10 років тюрми за колабораціонізм
За матеріалами Служби безпеки України засудили колишнього голову Станично-Луганської військово-цивільної адміністрації Альберта Зінченко. Він з перших днів війни зрадив Україну та нині очолює незаконний орган влади, створений ворогом на Луганщині.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
За даними слідства, у березні 2022 року він очолив окупаційну «адміністрацію Станично-Луганського району». Після проведення незаконних виборів у жовтні 2023 року його добровільно обрали «головою» «муніципального утворення Станично-Луганський муніципальний округ лнр».
Правоохоронці задокументували, що фігурант надавав активну допомогу ворогу у підривній діяльності проти України: закликав громадян до співпраці з росіянами, до участі у псевдореферендумі та «виборах», сприяв незаконній паспортизації населення, впроваджував на окупованій території російську нормативно-правову систему, забезпечував підпорядкування підприємств та установ району окупаційній адміністрації рф.
Суд визнав його винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та засудив до 10 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна.
Строк відбування покарання рахуватиметься з моменту затримання колаборанта. Його оголосили у розшук.
Розслідування проводили співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, за матеріалами Служби безпеки судовий вирок отримав ще один зрадник, який очолив підрозділ окупаційної адміністрації на Луганщині. Фігурантом є депутат Новопсковської селищної ради 8 скликання від «опзж», ексочільник одного зі старостинських округів.
- 364 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:07 Президент відзначив двох луганських рятувальників
- 13:35 Луганська прокуратура замовить послуги стоянки на понад 180 тис. грн
- 12:00 Окупанти похвалилися прогресом: у Луганську з’явилася перша фотобудка
- 10:30 ЛОВА: окупанти пропонують шахтам купувати російське обладнання, у Сіверськодонецьку містян змусили прибирати сніг
- 09:00 Понад 20 разів атакували окупанти на сході
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пам'ять, яку намагалися стерти: що відомо про Різдво та його святкування на Луганщині 24.12.2025 переглядів: 3124
- «Є Всесвіт Marvel, а у мене Всесвіт мого смт», - Лєна Лягушонкова про свій роман, який став «Книгою року BBC 2025» 22.12.2025 переглядів: 562
- Дружина захисника з Сіверськодонецька виготовлятиме сублімовані продукти та снеки 25.12.2025 переглядів: 448
- Замість громади — «ввічливі чоловічки»: як росія заселяє окупований Сіверськодонецьк 27.12.2025 переглядів: 397


Президент відзначив двох луганських рятувальників
Луганська прокуратура замовить послуги стоянки на понад 180 тис. грн
Окупанти похвалилися прогресом: у Луганську з’явилася перша фотобудка