Французи долучаться до будівництва орендного житла для ВПО та інших категорій українців

Французи долучаться до будівництва орендного житла для ВПО та інших категорій українців

Франція допомагатиме Україні реалізовувати проєкти доступного орендного житла.

Про це йшлося на зустрічі заступниць міністра розвитку громад та територій Марини Денисюк та Наталії Козловської з делегацією Французької агенції з розвитку (AFD) та Інституту доступного житла (AHI), повідомляє Мінрозвитку.

Зазначається, що на зустрічі напрацьовували спільне бачення та стійку фінансову модель формування фонду доступного орендного житла у пілотних містах України.

Марина Денисюк під час заходу назвала одним із ключових пріоритетів українського уряду забезпечення гідних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб та інших груп населення, які цього потребують.

Водночас, за її словами, у міністерстві розглядають доступне орендне житло як ефективний інструмент підтримки не тільки вразливих категорій громадян, але й економічно активних, рівень доходу яких не дозволяє самостійно розв'язати житлове питання на ринкових умовах. 

“У рамках проєкту, який ми обговорили, буде відібрано декілька міст, які розпочнуть пілотні проєкти. Вони будуть профінансовані коштами позики від AFD”, – зазначила заступниця міністра.

Протягом обговорення консультанти AHI презентували висновки експрес-діагностики відбору проєкту, яку можна застосувати для пілотних міст. 

У першу чергу в рамках діагностики вивчили житлові потреби міст: порахували кількість ВПО, оцінили стан житлових черг та можливостей отримання доступних осель в оренду. 

Також, оскільки проєкти будуть впроваджуватися у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, провели оцінку спроможності громади до реалізації проєкту. 

“Соціальне житло – новий напрямок для нашого міністерства, однак ми вже активно комунікуємо з міжнародними партнерами про підтримку цього сектору. Зокрема, наші основні партнери в цьому питанні – Європейський інвестиційний банк та Європейський Союз. Ефективна житлова політика має будуватися на поєднанні різних інструментів підтримки громадян: оренда, субсидії, іпотека. Універсального рішення для всіх не існує. Саме синергія цих механізмів дозволить охопити всі категорії громадян, врахувати як їх фінансові можливості, так і потребу в стабільному житлі”, – прокоментувала Наталія Козловська.

Проєкт побудови доступного орендного житла планують реалізувати коштом пільгового кредиту AFD під державні гарантії та із супровідною технічною допомогою, що надається французьким агентством Expertise France.

Нагадаємо, в Україні планують побудувати 50 тисяч квартир у рамках проєкту зведення соціального житла.