Переговори між Україною і рф завершені: росіяни висунули нереалістичні умови

Переговори між Україною і рф завершені: росіяни висунули нереалістичні умови

Переговори між росією та Україною в Стамбулі завершені, російська сторона висунула нереалістичні вимоги.

Як пишуть Sky News і Reuters, вимоги російської делегації на переговорах нереалістичні та значно перевищують усе, що обговорювалося раніше.

За словами джерела в українській делегації, російська делегація вимагає від України виведення військ з українських областей, які російська влада вважає своїми, але які не контролює повністю. Були й інші "невиконувані" вимоги для припинення вогню.

Українське джерело CNN, обізнане з переговорами, заявило, що російська делегація "не мала мандату на прийняття важливих рішень".

"Вони не готові приймати жодних суттєвих рішень для припинення війни", – сказало джерело.

"Добре обізнане джерело повідомило мені, що росія заявила, що погодиться на припинення вогню, тільки якщо Україна піде з чотирьох анексованих регіонів, які вона навіть не повністю контролює. Москва також погрожувала захопити ще дві області: Харківську та Сумську", - написав кореспондент The Economist Олівер Керрол у соцмережі X.

Також Керолл процитував слова глави російської делегації Мединського, які він сказав українській делегації: "Ми не хочемо війни, але ми готові воювати рік, два, три — скільки б часу це не зайняло. Ми воювали зі Швецією 21 рік. Як довго ви готові битися? А Петро Великий… ви знаєте, хто його фінансував? Англія та Франція. Швеція й досі була б великою державою, якби не це".

Нагадаємо, російська та українська делегації у п'ятницю, 16 травня, сіли за стіл переговорів у Стамбулі вперше за понад три роки. У переговорах брала участь і делегація Туреччини.

Україна мала намір обговорити 30-денне припинення вогню і прямі переговори між путіним і Зеленським. 

З чого почалися перемовини України і рф

9 травня у День Європи союзники України зібралися у Києві і узгодили запровадження проти рф санкцій через те, що Кремль не погоджується на 30-денне перемир'я.

У ніч на 10 травня путін виступив з відеозверненням у якому запропонував Україні прямі переговори у Стамбулі, відмовившись від 30-денного припинення вогню, на якому наполягають США, Україна і Європа.

Президент США Дональд Трамп наполіг на тому, щоб Україна погодилася на цю пропозицію.

Президент Володимир Зеленський запропонував особисто зустрітися з путіним, заявивши, що він його чекатиме у Стамбулі 15 травня і сподівається на припинення вогню з 12 травня.

Туреччина погодилася організувати переговори і також виступила за перемир'я, Китай теж висловився за 30-денне припинення вогню.

путін направив до Стамбула групу чиновників, які вже брали участь у перемовинах і наполягали на капітуляції України у 2022 році. Російську команду очолюють помічник путіна Володимир Мединський та заступник міністра оборони Олександр Фомін.

Зазначимо, що це ті самі люди, яких путін відправляв на переговори щодо капітуляції України на початку війни. Остання сесія цих переговорів відбулася у Стамбулі в березні 2022 року, і переговори зірвалися, оскільки росія зазнала військової поразки та вивела свої війська з Києва та інших частин півночі України, після чого виявилися військові злочини, які чинили росіяни.

Після того, як виявилося, що путін не приїде у Туреччину і ігнорує Зеленського і Трампа, сам Трамп заявив журналістам, що коли йдеться про мирні переговори між росією та Україною, "нічого не станеться, доки" він не зустрінеться з путіним.