Нардеп розповів, як працюватиме реєстр житла для ВПО

Нардеп розповів, як працюватиме реєстр житла для ВПО

Реєстр житла для переселенців почне працювати після того, як уряд затвердить положення про створення інформаційно-аналітичної системи, до якої вноситимуться дані про нерухомість, що може бути надана ВПО.

Про це в телеефірі повідомив голова ТСК ВР з питань захисту прав ВПО, народний депутат Павло Фролов, пише Укрінформ.

"Наразі необхідно, щоб Кабмін затвердив положення про інформаційно-аналітичну систему або так званий реєстр житла для ВПО. Зараз напрацьовується технічне завдання щодо того, як саме буде побудована система. Уряд має найближчим часом затвердити акт, яким буде встановлено, з яких реєстрів береться інформація, а також які категорії осіб матимуть пріоритетне право", - сказав Фролов.

За його словами, закон про інвентаризацію нерухомості, яка може бути використана для розміщення ВПО, набув чинності 5 березня, проте його імплементація розпочалася тільки у червні. Кабінет міністрів уже затвердив порядок інвентаризації й положення про комісії з оцінки майбутнього житла для ВПО.

"Комісії будуть двох рівнів: на обласному рівні працюватимуть координаційні комісії, а на місцях - комісії для оцінки стану приміщень та визначення кількості проживаючих. Наразі завершується процес створення цих комісій. ... Звісно, буде вільний доступ до реєстру. Тож ВПО зможуть побачити об'єкти та їхній технічний стан на інтерактивній мапі", - додав депутат.

Парламентарій зазначив, що інвентаризації підлягатимуть усі об'єкти нерухомості: житлові будинки, недобудови, нежитлові приміщення, а також земельні ділянки. Система створюватиметься разом з міжнародними партнерами.

"Для об'єктів приватної власності передбачено, що власник зможе включити свій об'єкт у цю систему. Якщо це недобудова, то можна буде знайти інвестиції з різних джерел. Ми покладаємо великі надії на міжнародних партнерів. Можливість буде встановлюватись в кожному конкретному випадку. Наприклад, якщо це недобудова, потрібно буде зазначити технічний стан і обсяг необхідних інвестицій. Наприклад, якщо буде профінансовано 30% вартості об'єкта з державних, місцевих бюджетів або за кошти міжнародних партнерів, то, відповідно, 30% всіх місць може бути передано для проживання ВПО", - додав він.

Фролов нагадав, що за оцінкою Світового банку, в Україні зруйновані 2,5 млн домогосподарств.

"Фактично понад 4 млн українців повністю або частково втратили житло. Зрозуміло, що швидко побудувати житло для населення фактично цілої Хорватії нереально",- зауважив депутат.

Раніше повідомлялося, що в Україні запускають інвентаризацію нерухомості під житло для ВПО.