МОН адаптувало свої накази щодо дистанційного навчання: що зміниться з 1 вересня
Міністерство освіти та науки України затвердило зміни до наказів, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Їх запровадять з 1 вересня 2025 року.
Про це повідомили на сайті міністерства.
Йдеться про накази МОН №1112 (від 7 серпня 2024 року) і №1115 (від 8 вересня 2020 року). Наказ набуде чинності після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
“Рішення є результатом системної співпраці з громадами й областями, а також враховує пропозиції, надані в межах громадського обговорення. Затверджені зміни адаптовані до потреб і специфіки прифронтових та прикордонних із росією регіонів”, - наголосили у відомстві.
Так, змінюються правила щодо наповнюваності дистанційних класів. Мінімальна кількість учнів у дистанційному класі - 20 дітей. Утім, засновники шкіл можуть зменшити цю кількість:
- до 10 учнів - для закладів на тимчасово окупованих, прифронтових територіях, у селах і селищах всієї України;
- до 15 учнів - для закладів в інших містах.
Вимоги до наповненості дистанційних класів не розповсюджуються на заклади спеціалізованої та спеціальної освіти.
Крім того, дистанційна робота школи можлива без усіх паралелей класів.
“Заклад будь-якого типу може працювати за дистанційною формою, якщо в ньому відсутні не більше двох паралелей. Наприклад, школа має дистанційні 1-6, 8-11 класи – 7 класу може не бути”, – пояснили у МОН.
У межах одного дистанційного класу учні мають навчатися лише за однією освітньою програмою.
Якщо дитина відвідує школу в країні перебування, вона може дистанційно навчатися за українознавчим компонентом в українській школі (5-8 годин на тиждень, без перевантаження). Обрати школу й подати заявку можна тут.
Якщо дитина не ходить до місцевої школи, вона може здобувати освіту повністю дистанційно в українському закладі освіти. Також для дітей за кордоном доступні індивідуальні форми навчання – екстернат або сімейна форма.
Діти на ТОТ можуть навчатися за педагогічним патронажем. Це індивідуальне навчання з урахуванням потреб дитини й безпекових обставин.
“Важливо: навіть якщо в школі не відкрито жодного класу, вона може продовжити працювати у формі педагогічного патронажу. Ця форма передбачає оплату вчителю за навчання конкретної дитини”, – зауважили у відомстві.
Окрім цього, якщо дитина перебуває на території, де тривають або можливі бойові дії, вона може продовжувати навчання дистанційно у своїй школі, звідки виїхала. Їй не потрібно переводитися до іншого закладу для дистанційного навчання.
“Водночас, якщо є можливість відвідувати очне навчання за наявності укриття у школі, – це залишається пріоритетом для учнів”, - додали у МОН.
Також повідомляється, що міністерство впроваджує кадровий резерв: він дасть змогу вчителям, які можуть залишитися без навантаження, проходити навчання й отримувати середню заробітну плату. Це стосується вчителів із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.
“Усі адаптовані зміни щодо особливостей дистанційного навчання буде впроваджено з 1 вересня 2025 року. Оновлені правила дадуть змогу гнучко реагувати на виклики воєнного часу й гарантувати доступ до якісної освіти для всіх дітей – незалежно від їхнього місця перебування”, – запевнили у міністерстві.
Раніше повідомлялося, що освітня мережа закладів Луганщини скоротиться на 65 % у разі реалізації поточної редакції наказу Міністерства освіти та науки № 1112.
У Міносвіти після скарг на наказ № 1112 взяли час до кінця квітня, “щоб напрацювати більш збалансовані рішення”.
Більше про сам наказ - у матеріалі SD.UA.
- 552 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:10 Третій корпус на Луганщині контролює три населені пункти, - Білецький
- 16:00 Уряд спрямував понад 1,29 млрд грн на пільгове іпотечне кредитування ВПО
- 14:00 ЛОВА: У Лисичанську переставляють вікна між будинками, а в Сіверськодонецьку виставляють платіжки за холодні батареї
- 12:00 Збирав дані про українських патріотів: довічне увʼязнення загрожує агенту фсб з Луганщини
- 10:00 «Тепер пів міста без інтернету»: у Сіверськодонецьку скаржаться на блокування Starlink
Найпопулярніші новини за тиждень:
- З 24-річним військовим з Сіверськодонецька Кирилом Ніжніком попрощалися на Черкащині 05.02.2026 переглядів: 1418
- З російського полону визволили військового медика з Луганщини 05.02.2026 переглядів: 952
- У Мінсоцполітики пояснили, кому та чому призупинили пенсійні виплати 31.01.2026 переглядів: 944
- Грошова допомога, пенсії та житлові програми: що треба знати ВПО у лютому-2026 01.02.2026 переглядів: 792


Третій корпус на Луганщині контролює три населені пункти, - Білецький
Уряд спрямував понад 1,29 млрд грн на пільгове іпотечне кредитування ВПО
Ворог атакував з боку Твердохлібового на Луганщині