Муніципальне житло для ВПО та інших категорій: Кабмін запускає новий проєкт
Уряд запускає експериментальний проєкт створення фонду муніципального орендного житла в Україні.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 2 липня, повідомляє Урядовий портал.
«Громади виступатимуть замовниками будівництва. Документація розроблятиметься на основі готових проєктних рішень, що значно прискорить та здешевить процес», - зазначив він.
За словами Шмигаля, у першу чергу муніципальне житло отримають ветерани, рідні загиблих захисників, військовослужбовці, ВПО, діти-сироти, вчителі, лікарі та комунальники.
Зазначається, що Кабмін визначив чіткі критерії як для отримувачів житла, так і для самих помешкань. Зокрема, встановили норму 40 м² на родину з двох осіб. Квартири мають бути придатними для проживання, з умеблюванням та наявністю побутової техніки.
Шмигаль підкреслив, що орендна плата визначатиметься за спеціальною формулою з урахуванням соціально-економічних умов конкретного регіону.
«Ставка набагато нижча за ринкову і тому доступна для родин з невеликим достатком. Орієнтовно в місяць за оренду однокімнатної квартири люди платитимуть близько 6 тисяч грн», - зазначив прем’єр-міністр та додав, що проєкт фінансуватиметься коштом місцевих бюджетів, а також за кредитні та грантові кошти партнерів.
«Завдяки реалізації експериментального проєкту громадяни, які цього потребують будуть забезпечені житлом громадян. Це також сприятиме інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові громади та створить додаткові стимули для повернення українців на Батьківщину», - вважають в уряді.
Раніше повідомлялося, що Франція допомагатиме Україні реалізовувати проєкти доступного орендного житла.
- 1064 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:00 Середня зарплата – 10 тис. грн: поліція Луганщини запрошує на роботу ветеранів
- 14:45 ЄС повідомив уряд Свириденко, що призупиняє виділення всієї фінансової допомоги Україні, - ЗМІ
- 14:04 У Кропивницькому луганським ВПО видали постільну білизну
- 13:00 Літнє оздоровлення для дітей з Кремінської громади: прийом документів триває
- 12:06 У день, коли Трамп скоротив дедлайн путіну, росія вбила в Україні 22 людини, - Зеленський
Найпопулярніші новини за тиждень:
- В одному з будинків окупованого Сіверськодонецька вскриватимуть квартири 28.07.2025 переглядів: 8180
- «Тільки губи фарбують». Сіверськодончани відповіли окупантам на допис про ремонт усіх будинків до 2030 року 25.07.2025 переглядів: 7120
- У Сіверськодонецьку розігнали підприємство, яке робило ремонти, куди тепер звертатися – люди не знають 22.07.2025 переглядів: 3758
- Окупанти виставили на “аукціон” два приміщення у Сіверськодонецьку 23.07.2025 переглядів: 2377