«Люди хочуть жити ближче до дому»: Кулеба про плани щодо муніципального житла для ВПО
Будівництво першого муніципального житла почнеться у 10 пілотних громадах.
Про це міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба розповів в ефірі телемарафону «Єдині Новини», повідомляє Мінрозвитку.
«Починаємо будівництво першого муніципального житла у 10 пілотних громадах. До кінця літа відбудеться конкурс, який визначить перші 10 громад, де почнеться будівництво. Ключовими критеріями відбору стануть кількість зареєстрованих ВПО, наявність земельної ділянки з документацією, підведені комунікації, а також готовність громади до співфінансування.
Зараз наші міжнародні партнери націлені на те, щоб будувати муніципальне житло у західних частинах країни, проте ми спостерігаємо інший запит – люди, які переїхали з небезпечних зон, і тимчасово окупованих територій, вони хочуть жити ближче до свого дому, тобто це Дніпропетровщина, Сумщина, Харківщина, Херсонщина тощо. Ми також ведемо переговори з урядами країн ЄС, Японії, Канади – у кожного з них є окрема зацікавленість у житловій темі», – зазначив Олексій Кулеба.
За його словами, у межах проєкту планують будівництво житла за кошти місцевих бюджетів, кредитів, а також грантів міжнародних партнерів. Зараз підтвердили фінансування в обсязі перших 400 мільйонів доларів - Європейський інвестиційний банк та Європейська комісія вже підтримали проєкт.
Проєкт передбачає будівництво типового житла, повністю готового до заселення. Середня орендна плата становитиме близько 5 тисяч гривень за однокімнатну квартиру, однак кінцева сума, зауважив міністр, залежатиме від регіональних особливостей і доходу родини.
«Житло в межах проєкту зможуть отримати ті, хто сьогодні має об'єктивну житлову потребу. Це внутрішньо переміщені особи, військовослужбовці, ветерани, родини загиблих військових, особи з інвалідністю внаслідок війни, діти-сироти. Також медики, освітяни, соціальні працівники, працівники ЖКГ, які забезпечують життєдіяльність громад. Ключовий критерій – це відсутність у власності житла або житло перебуває на територіях, на яких ведуться бойові дії та тимчасово окупованих російською федерацією. Це важливе уточнення – воно дозволяє враховувати реальні життєві обставини людей, які вимушено покинули домівки», – наголосив Кулеба.
За словами Олексія Кулеби, цей експериментальний проєкт є частиною ширшої реформи житлової політики. Наразі у Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт «Про основні засади житлової політики», який вперше систематизує житлову сферу на рівні країни. Готується закон «Про соціальне житло» – для підтримки оренди, субсидій та нових механізмів викупу. Паралельно формується Державна житлова стратегія – документ, який забезпечить планування, фінансування і відповідальність на кожному рівні.
Раніше повідомлялося, що уряд запускає експериментальний проєкт створення фонду муніципального орендного житла в Україні.
- 2399 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:30 Майже 68,3 млн грн затвердила Рада оборони Луганщини для підтримки Сил оборони
- 18:17 Харченко вручив державні нагороди та обласні відзнаки Захисникам Луганщини
- 17:30 Двоє співробітників «мгб лнр» отримали підозри за катування цивільного населення на Луганщині
- 16:30 На Івано-Франківщині впровадять пілотний проєкт щодо забезпечення соцжитлом ВПО
- 15:00 «Плюшеві ведмедики пройдуть перевірку на патріотизм?» У мережі висміяли наміри окупантів щодо списку традиційних іграшок
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Донеччині загинув військовий з Луганщини Максим Тищенко 18.02.2026 переглядів: 732
- На Чернігівщині поховали загиблого захисника з Луганщини Григорія Сергєєнка 19.02.2026 переглядів: 632
- Ще низку квартир у Сіверськодонецьку окупанти хочуть визнати «безхазяйними» 20.02.2026 переглядів: 569
- На Покровському напрямку загинув 24-річний захисник з Луганщини Олексій Сідоров 20.02.2026 переглядів: 523


Харченко вручив державні нагороди та обласні відзнаки Захисникам Луганщини
Двоє співробітників «мгб лнр» отримали підозри за катування цивільного населення на Луганщині
«Плюшеві ведмедики пройдуть перевірку на патріотизм?» У мережі висміяли наміри окупантів щодо списку...