Повноваження митників радять розширити
Опубліковано 22.09.2016 - 09:34
Експерти США пропонують підвищити операційний контроль митників за товарами, які переміщуються через кордон.
Працівники митних органів фіскальної служби невиправдано обмежені в повноваженнях на здійснення контролю та вжиття заходів із забезпечення виконання митних правил у процесі митного очищення. Таку думку висловили представники моніторингової місії Митної та прикордонної служби США у своєму звіті.
Як вважають експерти США, українські митники знаходяться під впливом значної кількості обмежень та надмірної залежності від недосконалих параметрів систем управління ризиками. Це, у свою чергу, призводить до невеликої кількості перевірок та недостатнього нагляду.
«У своєму звіті представники місії рекомендують прийняти необхідні норми законодавства і розробити стандартні операційні процедури, які дозволятимуть митникам вживати належних заходів із забезпечення виконання митних правил для отримання достатньої інформації про товари, що ввозяться на територію України», – розповів в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан.
За його словами, пропонується скасувати встановлену законодавством процедуру митного оформлення товарів в режимі «внутрішнього транзиту» і натомість передати усі ці функції в пункти пропуску через державний кордон та припинити проведення розмитнення товарів на внутрішніх митницях. При цьому ресурси ліквідованих митних об’єктів перемістити в ті пункти пропуску, які потребують додаткового забезпечення через великий попит на послуги.
У звіті також йдеться про необхідність реформування системи пільг для трейдерів. Так, експерти радять зменшити законодавчо передбачене звільнення від сплати митних платежів до рівня 300 євро, що відповідатиме нормативним вимогам ЄС, та обмежити звільнення від сплати митних платежів для товарів некомерційного характеру, товарів, призначених для експорту або для подарунків.
Крім того, пропонується обмежити частоту застосування суб’єктами ЗЕД такого звільнення.
«Такі законодавчі зміни, на думку наших американських колег, допоможуть українським митникам ефективніше боротися з контрабандою на «сірому» ринку, збільшити обсяг митних зборів за товари, що ввозяться на територію країни, та привести митні процедури у відповідність з міжнародними стандартами», – зазначив Мирослав Продан.
Крім того, зазначається у звіті, Україна повинна змінити програму попереднього декларування ЕА40, що є обов’язковою для всіх імпортерів, на програму довірених торговців для перевірених і попередньо затверджених імпортерів/перевізників. Програма повинна передбачати регулярне здійснення нагляду, перевірок та вибіркових оглядів.
Коментуючи звіт, Мирослав Продан, зокрема, відзначив пропозиції місії щодо покращення процедури визначення митної вартості. Так, пропонується провести навчання методології визначення митної вартості, запровадити нові стандарти операційних процедур задля збільшення прозорості та узгодженості, а також залучати представників бізнесу для забезпечення більш точного та справедливого визначення вартості.
ДПІ у м. Сєвєродонецьку
- 1349 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У Києві провели захід, присвячений визвольній боротьбі на Луганщині
- 18:00 У Сіверськодонецьку не можуть відкрити пропагандистський центр через розкрадання коштів, – ЦНС
- 17:35 Синоптикиня надала прогноз погоди на вівторок та попередила про зміну погоди у четвер
- 17:00 Формують робочу групу «Прозорість і підзвітність» при Сєвєродонецькій МВА – як потрапити
- 16:56 Байден хотів запросити Україну до НАТО, - Bloomberg
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11407
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5546
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 4043
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1183