Форма № 1ДФ — від заповнення до відповідальності
Опубліковано 24.02.2017 - 11:19
(Лист ДФС України від 16.02.2017 р. №3874/7/99-99-13-01-01-17)
Заповнення та подання форми № 1ДФ
Підпунктом «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу встановлено, що особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 (далі —Порядок).
Дія Порядку поширюється на податкових агентів, зокрема, юридичних осіб, які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Податкового кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір, передбачений п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу (п. 1.3 Порядку). Водночас Порядком не передбачено відображення інформації щодо нарахованих (виплачених) доходів на користь суб'єктів господарювання — юридичних осіб.
Пунктом 3.6 Порядку встановлено, що у графі 5 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. Ознака доходу визначається до нарахованого доходу.
Згідно з довідником ознак доходів під ознакою доходу «118» відображаються суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу.
Таким чином, під «118» ознакою доходу відображаються виключно суми коштів, які згідно з пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу підлягають оподаткуванню.
Суми коштів, які стягуються за рішенням суду на рахунки органів виконавчої служби відображаються суб'єктом господарювання, який здійснює таке нарахування (виплату), в податковому розрахунку за формою № 1ДФ за відповідною ознакою доходу в залежності від виду нарахованого (виплаченого) доходу.
Камеральна перевірка
Порядок проведення камеральної перевірки визначено ст. 76 Податкового кодексу.
Згідно з п. 76.2 ст. 76 Кодексу порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог ст. 86 цього Кодексу.
Водночас, камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, — за днем їх фактичного подання (п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу).
Методичні рекомендації щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків, крім перевірок податкової декларації про майновий стан і доходи та податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця затверджені наказом Міндоходів України від 14.06.2013 р. № 165 (далі — Наказ).
Особливості проведення камеральних перевірок Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. № 1ДФ) передбачені п. 3.4 Наказу.
Згідно з п. 3.4 Наказу обов'язковій перевірці підлягають реквізити передбачені пп. 3.1.1 — пп. 3.1.13 п. 3.1 Порядку та графи 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта*», 5, «Ознака доходу», 6, «Дата прийняття на роботу», 7, «Дата звільнення з роботи» та 8 « Ознака податкової соціальної пільги».
Також перевірці підлягають зазначені в останньому рядку Розділу І «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку» податкового розразунку за формою № 1ДФ загальні суми нарахованого доходу (гр. 3а), виплаченого доходу (гр. 3), нарахованого податку (гр. 4а), перерахованого податку (гр. 4) та суми, що зазначені в Розділі ІІ «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розразунку за формою № 1ДФ, зокрема в рядку, «Військовий збір».
Відповідальність
Якщо дані, зокрема, камеральної перевірки свідчать про подання податкового розрахунку ф. № 1ДФ з недостовірними відомостями або з помилками, до податкового агента застосовуються наступні штрафні (фінансові) санкції.
Згідно з п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 грн.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 грн.
Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 Кодексу.
Крім того ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян —суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян-суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ДПІ у м. Сєвєродонецьку
- 1296 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:30 У Сіверськодонецьку згоріла квартира – загинув чоловік
- 18:00 Луганський національний університет отримав генератор від благодійників
- 17:00 У понеділок в Україні очікується прохолодна погода без опадів
- 16:40 В НГУ показали, як танк атакував ворожі позиції на Луганщині (ВІДЕО)
- 15:29 The Guardian: перемовини можуть розпочати у 2025 році, але війна не закінчиться
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11254
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5410
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 4016
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1099
Читайте у наших новинах