Де взяти імунітет для боротьби із вірусом
Опубліковано 26.03.2020 - 11:43
А поки світ в пошуках ефективних ліків та вакцин для боротьбі з коронавірусом, ми нагадуємо, що ключову роль у боротьбі із будь-якими інфекціями відіграє наш імунітет.
Фактори, які допомагають зміцнити імунітет
Повноцінний сон (7-8 годин на добу):
- сприяє виробленню мелатоніну, який підтримує нашу імунну систему здоровою, допомагаючи стимулювати функцію імунних клітин і захищатися від інфекційних захворювань
- імунна система "запам'ятовує" своє зіткнення вірусами, допомагаючи організму розпізнавати інфекцію в подальшому і швидко на неї реагувати. Здоровий сон сприяє формуванню довгострокової пам'яті, яка покращує імунологічні реакції.
- недосип провокує стрибок рівня гормону стресу (кортизолу), який послаблюючи захисні функції організму призводить до змін у функціонуванні імунної системи і виникнення запальних захворювань, підвищення ризику розвитку інфекційних захворювань. Навіть одна ніч без сну викликає зниження природних імунних реакцій.
Харчування:
- овочі, фрукти та олії в раціоні забезпечують наш організм необхідною кількістю вітамінів, антиоксидантів та рослинних волокон. Вони запобігають виникненню запальних процесів, підсилюють імунну систему потрібними компонентами, і сприяють здоров'ю мікрофлори кишківника
Спорт:
- фізичні навантаження ефективно борються із шкідливими запальними процесами в організмі, повертаючи роботу імунної системи в здорове русло. Так, навантаження стимулюють вироблення гормонів радості, прискорюють обмін речовин і розвивають органи дихання, що, у свою чергу, зміцнює захисні сили організму.
Фактори, які не впливають на зміцнення імунітету або є шкідливими:
Стрес (паніка!):
- робить організм більш вразливими до хвороб, зокрема, до інфекційних. Він піддає організм впливу високого рівня гормонів стресу (адреналіну і кортизолу), які пригнічують роботу імунної системи. (Прим. sd.ua - слухайте музику, читайте, займатесь фізичними справами)
Алкоголь (!):
- навіть одноразове зловживання призводить до уповільнення вироблення білків цитокінів, що відповідають за запальні процеси в організмі для боротьби з інфекціями. На найближчі 24 години здатність організму протистояти інфекціям значно знижується.
Споживання цукру:
- всього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через півгодини після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання.
Імуномодулятори:
- згідно із міжнародними протоколами, імуномодулятори можна застосовувати лише при певних важких станах: аутоімунні захворювання, СНІД, онкологія, трансплантація органів
- імунну систему не варто стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних хвороб
Вітаміни:
- вітамін С немає доказової бази про його роль в покращенні імунної відповіді та боротьбі з інфекціями
- користь мультивітамінів для імунної системи та інших показників здоров'я теж не доведена
- надлишок вітамінів А, D і Е - є токсичним
- дефіцитні стани навпаки роблять організм сприятливим до виникнення різних хвороб. В Україні поширеними для різних регіонів є дефіцити вітаміну D, йоду, фтору та заліза. Рішення про додатковий прийом необхідно приймати разом з вашим сімейним лікарем.
Також поширюйте цей допис та діліться з друзями достовірними фактами. Не панікуйте і будьте здоровими!
Текст - Лікар Валіхновський
Картинка - ЦГЗ
- 9072 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:00 Призначений у вересні 2024 року начальник поліції Луганщини змінив посаду
- 13:01 Панує неприємна тиша, - яка ситуація у Покровську, до якого наближаються росіяни
- 12:33 Сирський оголосив втрати росіян на фронті за 2024 рік
- 12:30 Оголосили вирок бойовику, який брав участь у захопленні адмінбудівель у Луганську
- 11:12 У Центрі досліджень енергетики зробили заяву про погрози Фіцо щодо постачання електрики
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Луганчани обурилися рішенням ЛОВА створити бригади оперативного протиепізоотичного реагування 26.12.2024 переглядів: 1575
- Під час проходження служби помер військовий з Луганщини 26.12.2024 переглядів: 1349
- Програма "Житло для ВПО": скільки переселенців претендують на пільгові кредити 25.12.2024 переглядів: 1289
- На Черкащині поховали загиблого військового з Луганщини 22.12.2024 переглядів: 1117