Аріф Багіров: "Майбутній музей Сєвєродонецька стане флагманом музейної справи"
Сєвєродонецький активіст та соціальний інноватор, як він сам себе називає, Аріф Багіров анонсував створення Міського музею у Сєвєродонецьку після звільнення території. Для стартового капіталу він вигадав бізнес-ідею із сувенірною продукцією міста. Вже зараз для створення музею генеруються ідеї та йде розробка концепції.
Про те, яким він буде, яку роль у його створенні гратимуть сєвєродончани та про те, що вдалося вивезти, ми поговорили з Аріфом Багіровим.
- Аріфе, на даному етапі Ви бачите повернення до міста? У контексті заяв про створення Міського музею у Сєвєродонецьку склалося враження, що так.
Звісно, бачу повернення. Однозначно. Інша річ – коли це буде і коли місто стане життєздатним. Поки що живу в Києві. Але хочу до рідного Сєвєродонецька. Коли місто звільнять, почнеться відновлення і настане час для створення музею.
- У такому разі, розкажіть, яким він бачиться зараз?
Бачу його ультрасучасним. При створенні радимося з усіма експертами. Він буде інноваційним та стане флагманом музейної справи.
Хочу зробити таке місце, в яке ти прийшов, нічого не знаючи, а вийшов, розуміючи, що то за місто таке, Сєвєродонецьк. Для цього не потрібно засипати територію артефактами, а саме потрібно розкрити тему. Бачення у команди є.
У нас буде комбінований музей. І історія, і сучасність. Там проводитимемо виставки сєвєродонецьких художників та наших творчих гостей. В нас будуть освітня платформа, дискусійний клуб. Музей – це не просто сховище. Якщо розібратися, то перший музей в Олександрії – це, як би зараз назвали, своєрідний культурний хаб. Там були об'єднані культура, мистецтво, бібліотека. І ми хочемо зробити свій музей в такому ключі. А не так, що «руками нічого не чіпати». Це буде динамічна прогресивна структура. Як це буде технічно вписано у простір – ще у розробці.
- Чи є зразки музеїв, на які хотілося б спиратися при створенні?
Конкретного прямо немає. Але я відстежую музейну справу, і орієнтуюсь на різні музеї. Не копіюватимемо якийсь один, а братимемо краще у багатьох. Як зразок, канон – не за експозицією, а за задумом, – це музей Більбао. Він змінив місто. Музей сучасного мистецтва, що збудований з нуля.
– Знаю, що Ви вивозили експонати. Для свого музею чи загалом усе, що могли врятувати?
Я вивозив конкретні експонати з Лисичанського краєзнавчого музею, музею Сосюри, археологічної колекції університету. Все, що я збирав для Міського музею, згоріло. Весь будинок, в якому я жив, вигорів. Можливо, щось можна буде зібрати з уламків, якщо вдасться потрапити до міста. Також мені передадуть велосипед, на якому я зміг виїхати із Сєвєродонецька та проїхати 65 км до Бахмуту. Велосипед стане точкою відліку. Але загалом це музей міста, а не мій особистий.
Можливо, військові щось передадуть. Наприклад, снаряд «Граду», що не розірвався.
Також подивимося, що вдалося зберегти із Центру туризму – там був Краєзнавчий музей та музей Другої світової війни. Але туди в перші дні було попадання. Найцінніше було, звісно, заховано. Але чи збереглося в результаті – ще потрібно з'ясувати. Загалом на базі цих експонатів і планували робити музей ще до 24 лютого.
Якщо ж там усе знищено – збиратимемо експозицію за допомогою містян. У кого що збереглося. З іншого боку, які там можуть бути артефакти у міста, якому 90 років не виповнилося.
- Із місцем визначилися?
Поки що важко сказати, де він буде. Але взагалі міська влада надала місце біля ринку, близько 19-ї їдальні. Воно вже комунальне. Взимку ми отримали будинок, але нічого не встигли зробити там.
І мріємо про віртуальну версію музею. Все для цього має бути повністю оцифроване. Це допоможе тим, хто не повернеться до міста, не втрачати свою ниточку із Сєвєродонецьком.
- А як щодо фінансування?
Музей буде створено за допомогою меценатів, благодійників та своїх коштів. Для цього зараз розробляємо сувенірну продукцію із Сєвєродонецьком. А для наповнення проситимемо експонати у місцевих жителів. Можливо, є реліквії від дідусів-бабусь.
- Ви анонсували мерчі, футболки із символікою міста. Як ця ідея народилася?
Малюємо з художником, харків'янином-переселенцем Євгеном принти з тематикою Сєвєродонецька. Ідея у мене виникла давно. Ще коли ми говорили про розвиток туризму. Коли є туризм, є сувенірна продукція. Зараз вона набуде іншого сенсу. Шукаю стартовий капітал для розвитку на цьому етапі. І хочемо із прибутку генерувати гроші на музей. Буде створено фонд. А іншу частину віддаватимемо сєвєредончанам, що зараз в окопах. Є представники культури Сєвєродонецька, які зараз воюють.
- 2006 переглядів
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Харченко розповів, як планує вирішувати “проблему дистанційного навчання” та про реакцію на це освітян
- 18:00 На окупованій Луганщині стартувала “масштабна інвентаризація”
- 17:50 В Україні на вихідних лише в одному регіоні буде до +15
- 17:10 Військові КНДР вже накопичуються на Харківському напрямку і готуються до штурмових дій, - 153-бригада ЗСУ
- 17:00 Вивозить зерно до рф: ще одна луганська фермерка отримала підозру у колабораціонізмі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 10839
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5160
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 3752
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 992