В захоплених містах Луганщини окупанти вигадали, як мобілізувати чоловіків «за законом»

В захоплених містах Луганщини окупанти придумали, як мобілізувати чоловіків «за законом»

На окупованій Луганщині стали зникати чоловіки, яких обіцяли не мобілізувати.

Про це у своїх соцмережах повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

За словами Гайдая, окупувавши міста та села Луганщини, росіяни спочатку стверджували, що примусова мобілізація проводитиметься виключно на захоплених у 2014 році територіях.

«Втім, чоловіки поступово зникали і в Старобільську, в Біловодську, і навіть у нещодавно захоплених Сєвєродонецьку та Лисичанську. Деякі встигали сказати рідним, що їдуть «По справах до Луганська», але не повернулися і дотепер, – каже Гайдай. – Коли на окупованих вісім років тому територіях чоловіки дійсно почали закінчуватися, примусову мобілізацію вирішили проводити по всій території Луганщини. Днями видали навіть відповідне розпорядження. Отримав паспорт «лнр», які ледве не по вулицях розвозили навесні і влітку, як цигани крейду, – йди на фронт».

В той же час, росіяни намагаються посилили наступ на Бахмут, тому очікують на нові сили в піхоті, аби зменшити власні втрати.

Упродовж 18 серпня відбито вісім атак ворога. Більшість із них була спрямована саме на вищевказаний населений пункт, штурм на який вони організовують у тому числі із сіл та міст Луганщини. Ще за одним напрямків бої точилися із самого ранку.

Біля вісьмох населених пунктів росіяни залучали авіацію. Лише за минулу ніч вони 16 разів використовували ствольну та реактивну артилерії, спрямовуючи удари по населених пунктах і укріпленнях наших військових.

Як повідомлялось, на тимчасово окупованій Луганщині місцеві жителі у соцмережах викладають відео, де фіксують випадки примусової мобілізації.

Нагадаємо, керівник Луганської ОВЦА Сергій Гайдай розповів, як можна уникнути мобілізації на окупованих територіях.

Мінреінтеграції та НІБ закликають усіх громадян, яким відомі факти примусової мобілізації чи залучення людей на ТОТ до військової служби на стороні держави-агресора, повідомляти про це.