Освітянам з Луганщини повідомили про підозру за впровадження російських стандартів навчання
П’ятьом «освітянам» з окупованої Луганщини повідомлено про підозру у співпраці з державою-агресором.
Про це повідомила пресслужба Луганської обласної прокуратури.
За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури та Старобільської окружної прокуратури повідомлено про підозру п’ятьом призначеним окупантами «працівникам освітньої сфери» так званої «лнр». Їм інкриміновано колабораційну діяльність.
Слідством встановлено, що після захоплення території Луганщини окупаційна влада рф почала вимагати від керівництва закладів освіти «деукраїнізувати» шкільні програми та від початку нового навчального року перейти на освітні стандарти рф.
Зібрано докази на колишню вчительку з окупованого селища Біловодськ. У серпні 2022 року її призначено директором ліцею, перепідпорядкованого так званій «адміністрації Біловодського району лнр». Жінка почала впроваджувати у навчальний процес «нові» стандарти з використанням російських підручників та методичних матеріалів. Активно пропагувала створення та залучення учнів до проросійського дитячого об’єднання військово-патріотичного спрямування «Юнармія». Осередок діє за підтримки міністерства оборони рф та готує дітей до служби в лавах російській армії.
Наразі їй повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 111-1 КК України.
Ще четверо підозрюваних добровільно погодилися очолити «органи управління у сфері освіти», які підпорядковуються окупаційній владі країни-агресора. Їхні дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Посаду «начальника управління освіти адміністрації Старобільського району ЛНР» обійняла пенсіонерка та колишній педагог з багаторічним стажем.
Організовувати роботу незаконно створеного «відділу освіти адміністрації Новопсковського району лнр» на посаді «начальника» стала колишня юристка медичної установи.
Колишня вчителька іноземної мови після окупації населеного пункту добровільно погодилася очолити «відділ освіти Біловодського району лнр».
Стати «начальником відділу освіти адміністрації Марківського району лнр» окупанти запропонували місцевій домогосподарці.
Очоливши незаконні «структури» псевдореспубліки, вони взяли на себе повноваження з організації, здійснення управління та забезпечення діяльності незаконно створених «закладів освіти» в окупованому Старобільському районі Луганщини.
Відповідно до санкції статті директорці ліцею може загрожувати до 3 років позбавлення волі, очільникам «управління та відділів освіти» – до 15 років ув’язнення, з позбавленням права від 10 до 15 років обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна або без такої.
Раніше повідомлялось, що за колабораційну діяльність судитимуть керівника держпідприємства з Луганщини.
- 800 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Луганських ВПО запрошують на роботу до Рубіжанської панчішної мануфактури
- 18:13 Судитимуть трьох мешканців Луганщини, які воювали проти ЗСУ та потрапили у полон
- 17:08 В Україні у середу прогнозують найхолоднішу ніч на тижні - до -11
- 17:00 Рубіжани у Києві для дітей організували турнір з фехтування
- 16:15 Європейські союзники финансують виробництво зброї в Україні, якою ЗСУ битиме по рф, - WSJ
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11523
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5587
- "Будівництво у цьому місті не передбачається", - окупанти про відновлення Сіверськодонецька 25.11.2024 переглядів: 1976
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1234