Білий дім розробляє нову стратегію допомоги Україні і вже не наполягає на $24 млрд, — WP

Білий дім розробляє нову стратегію допомоги Україні і вже не наполягає на $24 млрд, — WP

Офіційні особи Білого дому терміново розробляють стратегію щодо найкращого способу врятувати допомогу США Україні. Адміністрація обговорює, чи наполягати на більшому пакеті фінансування, чи шукати менший, який, можливо, матиме більше шансів пройти у Конгресі зараз.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на високопоставлених чиновників Білого дому.

У Білому домі ще не визначилися з новим підходом до збільшення фінансування України. Багато в чому ця стратегія залежатиме від того, хто стане наступним спікером Палати представників у Конгресі і яку угоду чиновники зможуть досягти з цією особою.

Наразі офіційні особи вирішують, чи було б більш стратегічно використовувати великий пакет для України, який міг би охопити більшу частину 2024 року та уникнути необхідності голосувати за ще один додатковий запит у рік президентських виборів. Або ж чи слідувати меншому, короткостроковому пакету допомоги. За словами двох високопоставлених чиновників адміністрації, менший пакет є більше шансів "продати республіканцям", які коливаються.

"Зважаючи на непередбачуваність Палати представників, адміністрація більше не наполягає на запиті на додаткове фінансування в розмірі 24 мільярдів доларів, який спочатку хотіла включити в короткострокову угоду про державне фінансування", - сказав WP один із високопоставлених чиновників.

Багато прихильників України хочуть, щоб Білий дім негайно домагався максимально можливого пакету допомоги.

"Мета має полягати в тому, щоб надати достатню військову допомогу, щоб охопити весь 2024 рік", — сказав Курт Волкер, який був спеціальним представником Держдепартаменту з питань України при президенті Дональді Трампі. "24 мільярдів просто недостатньо, щоб покрити наступний рік, і жодна зі сторін не зацікавлена ​​в тому, щоб нарощувати додаткові голоси під час виборчої кампанії".

"Буде надзвичайно важко проштовхнути через Палату представників великий пакет допомоги", — сказав Ден Колдуелл, віце-президент Центру оновлення Америки, консервативної групи, яка виступає проти додаткового фінансування для України. "Кожного, хто висловлював занепокоєння щодо нагляду за допомогою або корупцією в Україні, звинувачували в тому, що він апологет путіна, тому є відчуття, що прихильники допомоги не завжди були чесними".

Станом на понеділок Міністерство оборони мало повноваження Конгресу переказати Україні американську військову зброю та боєприпаси на суму 5,4 мільярда доларів США, що є останнім траншем допомоги США у сфері безпеки.

Пентагон зобов’язався продовжувати надавати зброю за потреби, зосередившись останнім часом на протиповітряній обороні, розмінуванні та артилерійських боєприпасах.

Нагадаємо, у казні Пентагону залишилося $5,2 млрд на зброю та іншу безпекову допомогу для України після того, як Конгрес відмовився включити додаткові кошти в закон про оборонний бюджет США.

Читайте також: "Припинення підтримки України прирече регіон на загибель": WP назвав країну, яка може розвалитися