ЗСУ почали використовувати нову стратегію у війні з росією, — BILD

ЗСУ почали використовувати нову стратегію у війні з росією, — BILD

Україна після майже двох років війни опинилася "притиснутою до стінки", оскільки зобов'язання щодо надання допомоги із боку Заходу скоротилися майже на 90% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Тому українській армії доводиться міняти свою тактику.

Про це пише BILD, аналізуючи дії українських сил оборони.

Видання зазначає, що тактика ЗСУ полягає у трьох площинах:

  • Українські військові за кілька місяців успішно переобладнали закордонні артилерійські снаряди у власні безпілотники-камікадзе.
  • За межами фронту Київ знайшов тимчасову альтернативу звільненню окупованих територій — партизанські атаки українського спецназу.
  • Київ переходить від суто військових цілей до знищення російської інфраструктури, яка обслуговує як цивільне населення, так і військово-промисловий комплекс.

Видання нагадує, що майже 23 місяці українська армія протистоїть тиску російських військ, приблизно половину з 33% окупованої території України було звільнено, проте останні великі військово-стратегічні успіхи були давно — переважно 2022 року. А контрнаступ, на який покладалися великі надії, закінчився з мінімальними територіальними придбаннями на сході та півдні країни.

З жовтня минулого року російські частини відновили наступ і захопили місто Мар'їнка на Донеччині з довоєнним населенням у 10 тисяч осіб. І хоча росія має величезні втрати — нині від трьох до п'яти тисяч осіб на місяць — ЗС рф продовжують наступати.

Нагадаємо, у листопаді Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю The Economist визнав, що війна "зайшла у глухий кут" і що Україна застрягла у війні, де рф має перевагу.

The New York Times у грудні писав, що частина високопоставлених американських військових пропонують Україні змінити свою стратегію в 2024-му році на "утримуй і виробляй", тобто зосередитися на обороні і утриманні наявної території і створити можливості для виробництва власної зброї.

19 січня прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що уряд виділяє 17,5 млрд грн на  будівництво інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, відповідне обладнання та систему невибухових загороджень.