Німеччина і США намагаються відкласти запрошення України у НАТО, — Foreign Policy
США та Німеччина вважають, що найближчим часом слід відкласти запрошення України до НАТО.
Про це пише американське видання Foreign Policy, посилаючись на "десятки теперішніх та експосадовців", які ознайомлені з питанням.
Видання наголошує, що Україну підтримують країни Східної Європи, які вже є членами цього альянсу, зокрема Польща та країни Балтії. Вони впевнені, що членство України в НАТО - це найефективніший і найменш витратний спосіб притупити амбіції росії у Східній Європі.
Проте західні члени альянсу, переважно у Вашингтоні та Берліні, вважають, що зарано починати процес прийняття України до НАТО, доки країна все веде війну проти рф.
Видання наголошує, що і Сполучені Штати, і Німеччина є головними донорами військової та економічної допомоги Україні. І зараз офіційні особи в обох країнах наполягають на тому, що Україна повинна приєднатися до НАТО, але пізніше. Вони заявили, що безпосередню увагу необхідно зосередити на продовженні постачання Україні зброї та боєприпасів, щоб продовжувати боротьбу з рф у найближчій перспективі.
"Жорстока дискусія, яка розгортається за лаштунками у Вашингтоні та Брюсселі, є екзистенційною для України та визначатиме майбутнє ландшафту безпеки Європи: НАТО продовжує пристосовуватися до реальності територіальних амбіцій президента росії", - йдеться у матеріалі у Foreign Policy.
Вважається, що Україна в НАТО могла б завдати смертельного удару неоімперіалістичним амбіціям путіна, який, можливо, ще більше буде зазіхати на європейські території. На думки деяких чиновників, лише членство України в НАТО змусить росію пригальмувати своє вторгнення та припинити війну.
Також деякі прихильники цієї точки зору впевнені, що скоріше введення України в НАТО буде дешевшим у довгостроковій перспективі, ніж нинішня стратегія Заходу. Вони стверджують, що Україна може зупинити російське вторгнення лише тоді, коли вона потрапить у НАТО.
“Однак великі частини України все ще окуповані російськими військами. Тому надто швидкий допуск України до НАТО може спровокувати повномасштабний конфлікт між альянсом і росією. На тлі цих дебатів вимальовується перспектива ядерного конфлікту між росією та НАТО”, - пише видання.
Ще одна проблема, про яку каже FP, - це майбутні президентські вибори в США. Багато чиновників і експертів вважають, що Трамп, який планує балотуватися у президенти, не буде працювати над прийняттям України до Альянсу.
Нагадаємо, частиною передвиборчої програми Дональда Трампа є врегулювання війни між росією та Україною ще до інавгурації, якщо його оберуть президентом США.
Помічник генсека НАТО з політичних питань і політики безпеки Борис Руге заявив, що поки не зрозуміло, чи запросять Україну у НАТО під час саміту Альянсу у Вашингтоні у липні.
- 434 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 3 тисячі ВПО працевлаштували з початку 2025 року
- 18:00 Під загрозою знищення древні кам’яні баби на окупованій Луганщині
- 17:09 В Україну на вихідних прийде арктичне повітря, і подекуди випаде сніг
- 17:00 Луганщина розглядає співпрацю з університетом Марії Кюрі-Склодовської
- 16:00 «Практично в кожному є кольори українського прапора», - окупанти обурилися відновленням Рубіжного
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти сповістили про "аварійні" магазини у Сіверськодонецьку 13.03.2025 переглядів: 5021
- У Сіверськодонецьку окупанти неякісно відремонтували будинок 10.03.2025 переглядів: 2282
- В окупованому Сіверськодонецьку розберуть під’їзди однієї з багатоповерхівок 07.03.2025 переглядів: 2064
- У Лисичанську окупанти визнали “безхазяйною” ще одну квартиру (АДРЕСА) 10.03.2025 переглядів: 1577