Сенат США голосуватиме за "план Б" щодо фінансування України, — The Hill

Сенат США голосуватиме за "план Б" щодо фінансування України, — The Hill

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер планує вилучити двопартійну угоду про безпеку кордонів США із законопроекту про надзвичайні витрати на оборону та внести на голосування пакет фінансування України, Ізраїля та гуманітарної допомоги у Газі до залу Сенату сьогодні, 7 лютого.

Про це повідомляє The Hill.

Сенатори очікують, що закон буде прийнято без реформ безпеки кордону США, які були оприлюднені в неділю та рішуче відхилені більшістю республіканців у Сенаті.

"Шумер все ще планує провести процедурне голосування щодо переходу до пакету фінансування України та Ізраїлю, який включає реформи безпеки кордону. Таким чином він може дати колегам-демократам шанс проголосувати за це та стверджувати під час кампанії, що вони намагалися вирішити кризу на кордоні. Але очікується, що республіканці заблокують цей пакет — і тоді Шумер сказав, що перейде до "плану Б", - повідомляє видання.

"Шумер сказав демократам у Сенаті, що планує винести узгоджене доповнення без частини про безпеку кордону після очікуваного невдалого голосування", — цитує The Hill помічника демократів у Сенаті.

"Минулого тижня Шумер сказав членам своєї фракції та Білому дому, що якщо республіканці зірвуть двопартійну угоду про кордон і додаткову угоду, він підготував план використання пропозиції про перегляд, щоб змусити республіканців проголосувати", – додав помічник.

Для того, щоб законопроєкт пройшов у верхній палаті Конгресу - у Сенаті і був ухвалений потрібно 60 голосів. Якщо необхідна кількість сенаторів проголосує, то законопроєкт відправляють у нижню палату Конгресу - Палату представників.

Нагадаємо, президент США Джо Байден звернувся до Конгресу із закликом ухвалити двопартійну угоду – законопроєкт про захист американського кордону, у якому міститься пакет допомоги Україні на $60 млрд.

Водночас Байден констатував, що, вочевидь, документ навіть не винесуть на розгляд Сенату через позицію республіканців, які слухаються експрезидента Дональда Трампа, повідомляє "Голос Америки".

"Усе вказує на те, що цей законопроєкт навіть не буде винесений на розгляд Сенату. Чому? З простої причини: Дональд Трамп", – заявив Байден.

У понеділок, 5 лютого, спікер Палати представників Майк Джонсон назвав угоду "мертвою" і сказав, що не ставитиме її на голосування.