Законопроєкт про мобілізацію: Арахамія сказав, які норми скасують до остаточного ухвалення

Законопроєкт про мобілізацію: Арахамія сказав, які норми скасують до остаточного ухвалення

Керівник фракції "Слуга народу" у парламенті Давид Арахамія розповів, які зміни планують внести в урядовий законопроект №10449 про мобілізацію.

Арахамія зазначив, що "питання до законопроєкту є у всіх".

"Питання до нього є у всіх. Будемо працювати над ними в комітеті до другого читання", - написав він.

Зокрема Арахамія назвав три моменти, які вже в роботі:

"Щодо людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядає, залишимо все в редакції чинного законодавства. Переглянемо ще раз підхід до аспірантів. Фінального рішення ще немає, будемо шукати компроміс. Точно неприйнятними є норми щодо блокування особистих рахунків громадян. Не бачу в Раді тих, хто б таке підтримував", - розповів він.

За словами Арахамії, нардепи працюють у міжфракційній робочій групі над іншими пунктами законопроекту, аби збалансувати інтереси військового командування, бізнесу і громадян.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада у першому читанні підтримала урядовий законопроєкт про мобілізацію, який містить низку антиконституційних норм. Про них розповідав омбудсмен Дмитро Лубінець. 

За його словами, загалом зауваження до нового законопроєкту про мобілізацію "зайняли аж 9 сторінок":

  • Нормативний казус є у питанні порядку виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або виключені з нього в установленому порядку.
  • У законопроєкті йдеться й про те, що військове командування може встановлювати тимчасове обмеження права громадянина України на виїзд з країни. Однак, згідно з вимогами статті 17 Конституції України, ЗСУ та інші військові формування ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян. Тож ці пропоновані зміни суперечать Конституції України.
  • Окрім цього, у законопроєкті пропонують передбачити обов’язок реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста за невиконання якого останні несуть визначену Законом юридичну відповідальність. Проте таке положення законопроєкту не відповідає положенням Конституції України, Закону України "Про захист персональних даних", правовим позиціям Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення права на особисте та сімейне життя.