Остін на "Рамштайні": США і коаліція не дозволять Україні програти

Остін на "Рамштайні": США і коаліція не дозволять Україні програти

На базі Повітряних сил США "Рамштайн" у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах розпочалася 20 зустріч Контактної групи з питань оборони України. Із вступним словом виступив міністр оборони США Ллойд Остін.

Українську делегацію очолює міністр оборони України Рустем Умєров, повідомляє українське оборонне відомство.

"Пріоритетами на цьому засіданні для України є надання систем ППО та ракет до них, ракети дальнього радіусу дії. Постійним пунктом обговорення лишаються артилерійські снаряди, особливо калібру 155 мм, сучасні системи РЕБ та РЕР, бронетехніка", - зазначається у повідомленні. 

"Сполучені Штати не дозволять Україні зазнати поразки. Ця коаліція не дасть Україні зазнати поразки. І вільний світ не дасть Україні зазнати поразки", - наголосив Остін у своєму вступному слові.

Він додав, що рф втратила в Україні 315 тис. військових вбитими і пораненими, а ця війна коштує росії $211 млрд.

"Українські війська стикаються з важкими умовами і важкими боями. А мирне населення України терпить постійні обстріли російськими ракетами та іранськими безпілотниками. Але Україна не відступить. І Сполучені Штати також", - сказав Остін.

Як повідомляє "Радіо Свобода", міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус напередодні засідання сказав, що ФРН приготувала новий пакет військової допомоги Україні, але очікувати на інформацію щодо ракет Taurus поки не варто.

"Про це новин немає", - сказав Пісторіус.

Нагадаємо, 14 березня спікер Палати представників Майк Джонсон сказав сенаторам-республіканцям, що палата надішле їм закон про допомогу Україні, але попередив, що документ виглядатиме суттєво інакше, ніж пакет, який Сенат ухвалив минулого місяця.

Джонсон сказав сенаторам, що Палата представників надішле до Сенату пакет допомоги Україні, але висунув ідею зробити це кредитом або програмою ленд-лізу, щоб платники податків США не витрачали десятки мільярдів доларів, не сподіваючись отримати повернення.

Зазначимо, що саме Джонсон заблокував у Палаті представників ухвалений у Сенаті пакет, у якому є допомога Україні на $60 млрд.

Також нагадаємо, що президент США Джо Байден ще у травні 2022 року підписав закон про ленд-ліз для України, але він так і не запрацював.