Сєвєродонецька волонтерка організувала створення квіткової алеї луганських ВПО на Прикарпатті
Сєвєродонецька волонтерка Тетяна Жук минулого року ініціювала створення “Алеї тюльпанів” на деокупованій Луганщині. Її підтримало багато людей, які надсилали цибулиння з різних куточків як України, так і Європи. Щоб квіти не загинули, жінка вирішила тимчасово висадити їх у Калуші, створивши клумбу ВПО з Луганщини. Їй на зустріч пішла місцева влада, а також ініціативу підтримали переселенці з різних регіонів України, що мешкають у місті.
Про те, як виглядатиме алея, які надсилали сорти тюльпанів та чому саме ці квіти “Сєвєродонецьк онлайн” дізнався у самої Тетяни.
Чому саме Калуш
Тетяна після повномасштабного російського вторгнення тимчасово перемістилася до Калуша зі своєю родиною. Тоді у неї виникла ідея створити квіткову алею після деокупації Луганщини. Жінка опублікувала її на своїй сторінці у Facebook. Небайдужі люди почали надсилати їй цибулиння тюльпанів. За цей час у неї зібралася велика кількість – понад 300 штук.
“Але точно не знаю, думаю, що у суботу все ж таки порахую кількість”, – каже Тетяна та додає – “то я вирішила, щоб вони не лежали, а укріплювалися, і створити тут тимчасову клумбу”.
Волонтерка попередньо домовилася із міською радою.
“Вони виділили мені територію у парку й ми плануємо там висадити. Я долучила ВПО з Луганщини, які знаходяться тут, у Калуші, з Івано-Франківська планують приїхати. Це знайомі та інші люди, які відгукнулися після посту у Facebook. Переселенці хочуть долучитися не тільки з Луганщини, а й ті, які тут живуть, – з Мелітополя, Харкова, Лиману, Києва та інших міст”, – розповіла Тетяна.
Вона звернулася до заступниці Калуської районної ради пані Оксани й розповіла цю історію: “що у мене була ця ідея, маю цибулиння тюльпанів, я отримала підтримку ВПО, а також наших людей з-за кордону. І що мені дуже хотілося б квіти тимчасово висадити тут. Вона переговорила з міським головою, і погодили зробити таку клумбу у Калуші”.
Догляд за клумбою
“Клумба як такого догляду не потребує, – каже Тетяна. – Місцеві служби вичистили територію. Ми її висадимо, будемо і ми доглядати, і комунальна установа, бо це парк”.
Жінка називає клумбу тимчасовою, бо хоче, щоб ця ідея була реалізована саме на Луганщині. А оскільки наразі такої можливості немає, то квіти будуть “жити” у Калуші.
“Як тільки буде перша можливість, коли відбудеться деокупація Луганської області, то ми їх викопаємо й перевеземо туди”, – поділилася вона.
Любов до квітів та чому саме тюльпани
“Тюльпани – моя найулюбленіша квітка. У мене у Сєвєродонецьку вся дача була засаджена. Два ящики тюльпанів я посадила перед повномасштабним вторгненням восени. На жаль, я не побачила, як вони зацвіли й не знаю, як виглядають. Там були різноманітні сорти. Звісно, що дуже хочеться побачити, але такої можливості немає”, – розповіла Тетяна.
Вона зазначає, що квіти є її хобі. Сама вона не має якоїсь професійної кваліфікації.
“Я створила клумбу у себе біля будинку, там, де жила. Ми з сусідкою поставили ігровий майданчик, вичистили територію, насадили квітів, тюльпанів я насадила біля під’їзду. Ці квіти – моя любов”, – каже волонтерка.
Якою буде клумба
Цибулиння, яке надсилали Тетяні, різних сортів, тому, за її словами, тюльпани будуть різнокольорові.
“Вони будуть повні, півоновидні, гострі, з бахромчастими краями. З Авдіївки мені хлопець-військовий сєвєродончанин передав цибулиння тюльпанів, які мают ь бути темного кольору, майже чорного. З Голландії взагалі насипом привезли й самі сказали, що не знають, які саме там сорти. Є сорти жовтих, синюватих, червоні – різні-різні. Тобто єдиної направленості не було: кожен, хто хотів, такі й надсилав. Має бути клумба яскравою”, – розповіла вона.
При цьому Тетяна зазначила, що в цьому році, скоріш за все, цвітіння не доведеться побачити, тому що тюльпани, щоб квітли – їх треба було висадити восени. Однак вона не виключає можливості, що деякі з цибулинь можуть зацвісти й цього року.
“Я тоді дуже багато працювала й у мене не було можливості поспілкуватися з міськрадою щодо цієї ідеї, тому трошки упустила момент. Зараз висадимо, раптом щось буде квітнути, то я обов’язково фотографуватиму й виставлятиму у Facebook. Я наразі не можу сказати, які сорти є, бо кожен купував та відправляв те, що сподобалося. Можливо, й цього року зацвітуть”, – каже жінка.
Вона підкреслює, що дуже багато людей хочуть долучитися, але розуміють, що Луганщина ще наразі є окупованою територією. Але ідея є, люди пам’ятають, що це їх об’єднує: “всі готові долучитися при першій можливості деокупації, коли Луганщина стане справжньою українською”.
Зазначимо, акція з висадки алеї відбудеться у суботу, 23 березня. Для уточнення інформації можна писати на сторінку Тетяни у Facebook.
Ми вже писали, що Тетяна Жук — сєвєродонецька волонтерка, активістка та підприємиця. Протягом дев’яти років жінка опікувалася рідною громадою, створювала проєкти з благоустрою, бажала бачити затишок у рідному місті та активно допомагала ЗСУ.
Читайте також: “Волонтерка Тетяна Жук: ”Я у своєму оточенні не маю втомлених людей”.
- 1281 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:00 Благодійники надали обладнання для роботи переселенцю з Луганщини
- 13:05 Борис Джонсон про обіцянки путіна Трампу: "Він не веде переговори. Він сміється з нас"
- 13:00 На «уроках» зі школярами Луганщини фсб вивідує настрої у сім’ях, - Спротив
- 12:02 США зупинили відстеження викрадених рф українських дітей і роботу з протидії російським диверсіям
- 12:00 Луганська громада запустила для ВПО Центр Життєстійкості у Рівному
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заявили, що не мають відношення до ремонтників у Сіверськодонецьку 18.03.2025 переглядів: 6825
- Окупанти сповістили про "аварійні" магазини у Сіверськодонецьку 13.03.2025 переглядів: 5748
- В уряді розробляють “Портфель для ВПО”, який міститиме комплексний пакет послуг, - ЗМІ 18.03.2025 переглядів: 1588
- Ексчиновниця Сєвєродонецької ВЦА перейшла на бік окупантів – їй загрожує до 10 років тюрми 13.03.2025 переглядів: 1407